mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi w Genewie

Mitsubishi w Genewie

CZ2, CZ3, SUP Cabrio oraz 4-miejscowy Pajero Evolution

Na Salonie Genewskim Mitsubishi zaprezentuje po raz pierwszy w Europie modele studyjne CZ2, CZ3 oraz opisywany już przez nas przy okazji Targów w Detroit model SUP Cabriolet. Mitsubishi przedstawi również prezentowany na IAA 2001 model Pajero Evolution w wersji 4-miejscowej.

Model studyjny CZ2 to pionier w nowej generacji aut kompaktowych Mitsubishi. 4-drzwiowe auto dysponuje silnikiem o pojemności 1.3l budowanym w technologii GDI. Pojazd wyposażono w duży, szklany dach, który przyciemnia się w zależności od natężenia światła.

Koncepcyjne auto CZ3 to sportowa wersja CZ2 z napędem 4x4 ze sterowanym elektronicznie centralnym dyferencjałem (ACD) oraz systemem kontroli siły znoszenia (AYC). Pod maską auta kryje się silnik o pojemności 1.5l GDI z turbodoładowaniem i intercoolerem. Na kokpicie samochodu można odnaleźć elementy stylizowane na nowe auta Mitsubishi WRC jak Lancer Evolution VII.

Pajero Evolution to również pojazd koncepcyjny. W stosunku do wersji prezentowanej we Frankfurcie auto ma 2 miejsca więcej. Samochód posiada modną stylistykę oraz wysokiej jakości wyposażenie. Pajero Evolution zaopatrzony jest w potężny napęd 4.7l V8, którego moc może być na życzenie kierowcy przenoszona na 4 koła, który umożliwia poruszanie się w najtrudniejszych warunkach terenowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota prezentuje model Proace w kolejnej wersji. Tym razem jest to praktyczna izoterma.