1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon

Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon

Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.

Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon

W plan budowy takiego nowoczesnego salonu zaangażują się firmy Mitsubishi Motors Corporation oraz Kyushu Mitsubishi Motors Sales Co., Ltd. Salon samochodowy ma być samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej, a co więcej, będzie nawet w stanie zapewnić stabilne dostawy energii elektrycznej pojazdom w czasie klęski żywiołowej.

W salonie dealerskim Futamatase DENDO Drive Station w prefekturze Fukuoka w Kyushu zamontowano już nowe panele słoneczne o dużej wydajności i moduł akumulatorów do magazynowania wytworzonej energii. System został uruchomiony 20 grudnia 2018 roku.

Jego specyfikacja przewiduje możliwość ponownego użycia baterii EV i PHEV, które mogą posłużyć jako jednostki do magazynowania energii.

Panele słoneczne zainstalowane w salonie Futamatase mają moc produkcyjną 30 kW, co odpowiada średniemu zużyciu energii w centrach wystawowych. Natomiast akumulator może magazynować nawet 100 kWh energii elektrycznej, co odpowiada 10-dniowym potrzebom przeciętnego gospodarstwa domowego.

Oprócz możliwości ładowania pojazdów elektrycznych i elektrycznych hybryd PHEV, użycie adaptera V2H (Vehicle to Home) pozwala systemowi na dostarczenie wystarczającej ilości energii elektrycznej, aby zaspokoić potrzeby salonu sprzedaży, wykorzystując moc pobieraną z akumulatorów aut elektrycznych i PHEV oraz energię wytworzoną przez panele słoneczne.

W ciągu najbliższego roku, dzięki projektowi gromadzone będą różnorodne dane, które pomogą sprawdzić żywotność baterii słonecznych i pojemności akumulatorów i będą przydatne w projektowaniu przyszłych punktów dealerskich DENDO Drive.

MMC otworzyło swoją pierwszą stację DENDO Drive w październiku 2016 r., a do 20 grudnia przekształciło już 56 salonów firmowych w całym kraju w ekologiczne centra ekspozycyjne i spodziewa się do końca roku podatkowego 2020 zwiększyć tę liczbę do 200.


Podobne wiadomości:

Mitsubishi L200 Stark w Polsce

Mitsubishi L200 Stark w Polsce

Premiery 2021-09-08

Mitsubishi Space Star z nową ceną w Polsce

Mitsubishi Space Star z nową ceną w Polsce

Aktualności 2021-04-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Trzy pasy na nowym odcinku A1
Trzy pasy na nowym odcinku A1
Kierowcy na nowym odcinku autostrady A1 zyskali właśnie możliwość jazdy trzema pasami ruchu w kierunku południowym. Poniżej szczegóły.