mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon

Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon

Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.

Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon

W plan budowy takiego nowoczesnego salonu zaangażują się firmy Mitsubishi Motors Corporation oraz Kyushu Mitsubishi Motors Sales Co., Ltd. Salon samochodowy ma być samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej, a co więcej, będzie nawet w stanie zapewnić stabilne dostawy energii elektrycznej pojazdom w czasie klęski żywiołowej.

W salonie dealerskim Futamatase DENDO Drive Station w prefekturze Fukuoka w Kyushu zamontowano już nowe panele słoneczne o dużej wydajności i moduł akumulatorów do magazynowania wytworzonej energii. System został uruchomiony 20 grudnia 2018 roku.

Jego specyfikacja przewiduje możliwość ponownego użycia baterii EV i PHEV, które mogą posłużyć jako jednostki do magazynowania energii.

Panele słoneczne zainstalowane w salonie Futamatase mają moc produkcyjną 30 kW, co odpowiada średniemu zużyciu energii w centrach wystawowych. Natomiast akumulator może magazynować nawet 100 kWh energii elektrycznej, co odpowiada 10-dniowym potrzebom przeciętnego gospodarstwa domowego.

Oprócz możliwości ładowania pojazdów elektrycznych i elektrycznych hybryd PHEV, użycie adaptera V2H (Vehicle to Home) pozwala systemowi na dostarczenie wystarczającej ilości energii elektrycznej, aby zaspokoić potrzeby salonu sprzedaży, wykorzystując moc pobieraną z akumulatorów aut elektrycznych i PHEV oraz energię wytworzoną przez panele słoneczne.

W ciągu najbliższego roku, dzięki projektowi gromadzone będą różnorodne dane, które pomogą sprawdzić żywotność baterii słonecznych i pojemności akumulatorów i będą przydatne w projektowaniu przyszłych punktów dealerskich DENDO Drive.

MMC otworzyło swoją pierwszą stację DENDO Drive w październiku 2016 r., a do 20 grudnia przekształciło już 56 salonów firmowych w całym kraju w ekologiczne centra ekspozycyjne i spodziewa się do końca roku podatkowego 2020 zwiększyć tę liczbę do 200.


Podobne wiadomości:

Mitsubishi mocno obniża ceny

Mitsubishi mocno obniża ceny

Aktualności 2020-01-17

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Z czego robi się sportowe samochody?
Z czego robi się sportowe samochody?
Samochody sportowe mają nie tylko mocne silniki, ale przede wszystkim charakteryzują się niską masą własną. A to z kolei jest efektem zastosowania nowoczesnych, lekkich i trwałych materiałów.