1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mocny rok marki Cupra na rynku

Mocny rok marki Cupra na rynku

Utworzona w 2018 roku marka Cupra, wydzielona ze struktur Seata, podsumowuje pierwszy pełny rok swojej działalności, który oznacza kilka nowych modeli i zapowiedzi kolejnych.

Mocny rok marki Cupra na rynku

W ciągu ostatnich 12 miesięcy marka Cupra konsekwentnie zwiększała obecność na zagranicznych rynkach. Ustanowiła w tym czasie swój rekord sprzedaży, do listopada przekazując klientom 22 800 samochodów.

Poza tym hiszpańska sportowa marka zaprezentowała modele Cupra Formentor i Cupra Tavascan. To pierwsze pojazdy opracowane specjalnie dla nowej marki, nie będące wprost odpowiednikami modeli z gamy Seata.

Zakończono również budowę głównej siedziby firmy, a także otwarto pierwsze Cupra Studio poza Starym Kontynentem – w Meksyku.  

Cupra Formentor

Projekt Cupra Formentor, pierwszego modelu opracowanego specjalnie dla nowej marki, zaprezentowano podczas salonu samochodowego w Genewie w 2019 roku. Samochód ten ma dostarczać użytkownikom niecodziennych motoryzacyjnych wrażeń.

W zamyśle jego twórców „łączy wyrafinowany design i najnowocześniejszą technologię”. Nowy model Cupry został wyposażony w hybrydowy silnik typu plug-in. Model wyjedzie z zakładów produkcyjnych w Martorell w 2020 roku.

Cupra Tavascan

We wrześniu Cupra pokazała swój potencjał, prezentując projekt dużego samochodu koncepcyjnego o sportowej stylistyce, dopracowanym wnętrzu i zaawansowanym technologicznie napędzie. Nowy pojazd oparto na modularnej platformie MEB dla pojazdów elektrycznych Grupy Volkswagena.

Cupra Tavascan napędzana jest dwoma silnikami elektrycznymi, po jednym na przedniej i tylnej osi, które generują całkowitą moc wyjściową na poziomie 306 KM (225 kW). Pojemność akumulatora wynosi 77 kWh, co przekłada się na zasięg do 450 km.

Globalne sojusze

We wrześniu Cupra ogłosiła również globalny sojusz z FC Barcelona. Marka stała się wyłącznym, oficjalnym partnerem motoryzacyjnym oraz partnerem ds. mobilności drużyny na pięć kolejnych sezonów. Zgodnie z umową, obie organizacje będą rozwijać wspólnie projekty z obszaru mobilności miejskiej, a przy tym promować Barcelonę jako miasto przyszłości, pełne innowacyjnych rozwiązań i młodych talentów.

Sportowy duch Cupry to także korty do padla, drugiego najpopularniejszego sportu w Hiszpanii. W czerwcu marka stała się oficjalnym sponsorem zawodów w tej dyscyplinie. Logotypy Cupry będą obecne na każdym krajowym i międzynarodowym turnieju do końca 2021 roku. W listopadzie firma zwiększyła swoje zaangażowanie w promocję sportu poza granicami swojej ojczyzny, obejmując patronatem Międzynarodową Federację Padla (FIP).

Nowa siedziba

W 2019 r. Cupra powołała zespół wykonawczy i zwiększyła liczbę pracowników o 50 proc. Ukończono także budowę nowej siedziby marki, zlokalizowanej w pobliżu głównego biura Seata w Martorell. Oficjalną inaugurację zaplanowano na 2020 rok.

Wayne Griffiths za sterami firmy

Wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży i marketingu Seata, Wayne Griffiths, został w styczniu mianowany dyrektorem generalnym Cupry. Nowy CEO wytyczył jasny cel, którym jest stworzenie marki dla „wyjątkowych ludzi, poszukujących nietuzinkowych samochodów”.

Pierwsze na świecie Cupra Studio

W listopadzie nowa marka zadebiutowała na rynku amerykańskim – w mieście Meksyk otwarto pierwsze światowe Cupra Studio. Jednocześnie swoją meksykańską premierę miał model Cupra Ateca, który wcześniej podbił europejskie drogi.

Centrum Cupry znajduje się w jednej z reprezentacyjnych dzielnic Meksyku. W lokalu stworzono strefę doświadczeń cyfrowych, wyposażoną w 85-calowy ekran i tablety, które pozwolą klientom skonfigurować nowy samochód. Ponadto w specjalnej strefie wyścigowej wyeksponowano Cupra TCR.

Cupra Racing – oddanie sportom motorowym

W sierpniu ogłoszono rozpoczęcie współpracy z Mattiasem Ekströmem. Utytułowany szwedzki zawodnik został ambasadorem marki i oficjalnym kierowcą elektrycznego samochodu wyścigowego Cupra e-Racer. Ponadto Ekström wspiera Cuprę merytorycznie we wdrażaniu jej strategii rozwoju formatu wyścigów samochodów elektrycznych.

Co więcej, Cupra zaznaczyła swoją obecność podczas Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych. W zawodach w Cupra TCR ścigało się czterech kierowców. Sukcesy odniosły dwa zespoły marki – PWR Racing i Comtoyou DHL Racing.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat Cupra

Podobne wiadomości:

Cupra Studio w Warszawie otwarte

Cupra Studio w Warszawie otwarte

Aktualności 2021-02-15

Cupra otworzyła drugi autorski salon w Polsce

Cupra otworzyła drugi autorski salon w Polsce

Aktualności 2021-12-17

Komentuj:

~Wiola 2020-04-08

W Łodzi i okolicach Polecam firmę The King autoskup. Szybko i sprawnie. Płatność gotówką. Dojazd do klienta. Uczciwa firma. www.the-king.pl

~Linda 2020-01-09

JAK UZYSKAŁEM MÓJ POŻYCZKĘ Z TEJ WIELKIEJ FIRMYnnWitajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2018 r. I musiałem refinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, wszystko czego chcą to twoje pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona. Najciekawsze jest to, że moja pożyczka została przekazana mi w ciągu 74 godzin, więc radzę skontaktować się z panem Davidem, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki i masz pewność, że możesz go spłacić na czas, możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej… harmonogram, jeśli musisz skontaktować się z jakąkolwiek firmą w sprawie zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, skontaktuj się z panem Davidem Wilsonem w sprawie pożyczkinnOferują one wszelkiego rodzaju kategorie pożyczeknnPożyczka krótkoterminowa (5_10 lat)nPożyczka długoterminowa (20_40)nPożyczka na media (10_20)nOferują pożyczki jaknKredyt mieszkaniowy ............., Kredyt biznesowy ........ Kredyt dłużny .......nPożyczka studencka .......... Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczejnPożyczka biznesowa ......., Pożyczka firmowa .............. itdnE-mail .......... ([email protected])nJeśli chodzi o kryzys finansowy i pożyczkę, pożyczka finansowa Davida Wilsona jest miejscem, do którego należy się udać, proszę powiedz mu, że pani Linda McDonald kieruje tobą Powodzenia ... ....