1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Mój elektryk - dopłaty do aut elektrycznych

Mój elektryk - dopłaty do aut elektrycznych

12 lipca startuje druga odsłona rządowego programu dopłat do samochodów elektrycznych - "Mój elektryk". Na przykładzie Mazdy MX-30 pokazujemy, jak wyglądają założenia programu.

Mój elektryk - dopłaty do aut elektrycznych

Ruszający 12 lipca program polskich dopłat rządowych do samochodów elektrycznych „Mój elektryk” oznacza obniżenie cen aut bezemisyjnych dla klientów indywidualnych o 18 750 zł lub aż o 27 000 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Tego typu wsparcie elektromobilności było już proponowane w naszym kraju, choć pierwsza edycja spotkała się z minimalnym zainteresowaniem, na poziomie niespełna 8 proc. budżetu.

W tej edycji programu maksymalna cena samochodu objętego dopłatami została podniesiona ze 1215 tys. zł do 225 tys. zł brutto, przy czym dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny nie ma limitu cenowego. Taki poziom oznacza, że np. pierwsza elektryczna Mazda MX-30 kwalifikuje się do ulg rządowych. Jak pokazuje przykład Mazdy właśnie, importerzy mogą stosować dodatkowe zachęty. I tak, w ramach promocji elektromobilności, Mazda Motor Poland postanowiła wzmocnić wsparcie swojego „elektryka” dodatkową kwotą w wysokości 10 tys. zł, przyznawaną w ramach Ekodopłaty Mazdy każdemu klientowi indywidualnemu, który zamówi nową Mazdę MX-30.

„Dodatkowa kwota wsparcia ze strony Mazdy to nasz wkład w rozwój elektromobilności, bo jako importer samochodów elektrycznych czujemy, że także na naszych barkach spoczywa obowiązek przybliżania nowej technologii naszym klientom. Z ubiegłorocznego doświadczenia ze sprzedażą ponad 220 egzemplarzy Mazdy MX-30 objętych Ekodopłatą Mazdy wiemy, że oprócz jakości premium, bogatego wyposażenia i atrakcyjnego designu klienci oczekują konkurencyjnej oferty i właśnie taką propozycję przygotowaliśmy dla wszystkich zainteresowanych elektryczną motoryzacją w wydaniu Mazdy” – mówi Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland.

Po zsumowaniu Ekodpołaty Mazdy w kwocie 10 tys. zł i najwyższej kwoty dopłaty rządowej w wysokości 27 tys. zł, nowa Mazda MX-30 może być dostępna dla klientów indywidualnych od zaledwie 105 900 zł (z Kartą Dużej Rodziny), czyli w cenie podstawowej wersji benzynowej Mazdy CX-30, z którą dzieli płytę podłogową. To zdecydowany krok w stronę zrównania cen samochodów elektrycznych i spalinowych i pozbycia się jednej z największych barier stojących na drodze upowszechnienia elektromobilności. Ekodopłata Mazdy zostanie przyznana pierwszym 150 klientom na samochód z rocznika 2021 w dowolnej wersji wyposażenia, gotowy do odbioru lub zamówiony do produkcji.

„Wiemy, że program dopłat rządowych ma być rozciągnięty w późniejszym czasie także na klientów instytucjonalnych, ale my już teraz pracujemy nad własnym pomysłem wsparcia elektromobilności dla firm i będziemy gotowi z naszym rozwiązaniem w najbliższych dniach. Na korzyść Mazdy z pewnością będzie przemawiać nie tylko atrakcyjna oferta, ale też szeroka dostępność samochodów.” – zapewnia Łukasz Paździor.


Podobne wiadomości:

Polsky klienci elektrycznych aut kupują dobrze wyposażone wersje

Polsky klienci elektrycznych aut kupują...

Aktualności 2022-07-05

Kia EV9 na ostatniej prostej. Nowy elektryczny SUV

Kia EV9 na ostatniej prostej. Nowy...

Aktualności 2022-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!