mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Morgan Plus 8 z mniejszym silnikiem

Morgan Plus 8 z mniejszym silnikiem

Brytyjski producent samochodów sportowych Morgan zapowiedział zakończenie z końcem tego roku produkcji swojego modelu Plus 8. Od przyszłego roku ośmiocylindrowa jednostka napędowa zostanie zastąpiona sześciocylindrowym silnikiem Forda.

Najważniejsza zmiana, jaka zostanie przeprowadzona w sportowym Morganie, dotyczy właśnie silnika. Dotychczas pod niezwykle długą maską silnika znajdował się już nieco podstarzały model V8 marki Rover, 4.0-litrowy, o mocy 190 KM z maksymalnym momentem obrotowym 305 Nm. W przyszłym roku już do Morgana trafi mniejszy trzylitrowy silnik V6 o mocy 230 KM z maksymalnym momentem obrotowym 280 Nm. Nowy silnik jest wykorzystywany w modelu Ford Mondeo ST 220.

Poza jednostką napędową w tym dwumiejscowym modelu nie dojdzie do żadnych większych zmian.

Premiera nowego modelu będzie miała miejsce w dniach 22-25 kwietnia 2004 roku w Monaco, podczas pokazów luksusowych modeli. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na marzec, tak więc w Monaco nowy Morgan powinien być już gotowy. Poza Morganem w Monaco zaprezentują się m.in. Lamborghini, Bentley, Rolls Royce, Wiesmann Auto Sport, Laraki Automobiles czy Lotus.

Nie jest jeszcze wiadome, czy wraz ze zmianą silnika, zmieniona zostanie również nazwa modelu z Plus 8 na Plus 6.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.