mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Motor Trend wybiera Chryslera 300 C

Motor Trend wybiera Chryslera 300 C

Zdobywając tytuł "Samochodu Roku 2005" w konkursie znanego miesięcznika Motor Trend Chrysler 300 C zapewnił sobie ważne miejsce w panteonie amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Motor Trend wybiera Chryslera 300 C

"Bardzo nas cieszy werdykt, przyznający tak prestiżowy tytuł Chryslerowi 300 C" – powiedział Dieter Zetsche, prezes i dyrektor naczelny Chrysler Group – "To wyraz uznania dla nas wszystkich za tworzenie nowych standardów prawdziwie amerykańskiego samochodu i dalsza inspiracja w ponownym odkrywaniu świata współczesnych pojazdów o wysokich osiągach i mocy".    

W numerze styczniowym 2005 Motor Trend zamierza ogłosić "odrodzenie ery prawdziwie amerykańskiego samochodu" twierdząc, iż Chrysler 300 C, przywraca do życia amerykańskie limuzyny dawnych lat i nie ma sobie równych w kategorii Samochodu Roku. Podobnie jak samochody ze słynnej "serii literowej" lat pięćdziesiątych – od których pochodzi jego numer – Chrysler 300C napędzany jest legendarnym silnikiem HEMI – lecz w całkowicie współczesnym wydaniu.

Porównując osiągi i linię Chryslera 300 z innymi rywalami Motor Trend stwierdził, iż samochód ten "daleko przewyższa konkurencję pod względem elegancji, jakości wykonania i stylistycznej odwagi" – określając go jako "świetny przykład połączenia w udaną całość mocy napędu, precyzji pracy zespołów oraz obszerności i wyrafinowania wnętrza". Zdaniem magazynu "Pogłoski o rychłym wypuszczeniu aut w rodzaju 300 C przez innych producentów – to nie tylko stwierdzenie pojawienia się nowego samochodu na rynku, lecz poważna zapowiedź zmiany wzorców i sposobów myślenia."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
W Tychach rusza produkcja silnika Grupy PSA
Groupa PSA rozpoczyna w fabryce w Tychach produkcję trzycylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech.