mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Muzyka popularniejsza niż seks

Muzyka popularniejsza niż seks

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez porównywarkę ubezpieczeniową, Polacy najczęściej oddają się słuchaniu radia lub muzyki podczas jazdy samochodem. Aż 37,5% kobiet i 42% mężczyzn umila sobie w ten sposób jazdę. Wysoki odsetek ankietowanych kierowców uprawia lub uprawiało seks w samochodzie.

Muzyka popularniejsza niż seks

Spośród ankietowanych, 33% kobiet oraz 25% mężczyzn deklaruje, że podczas jazdy koncentruje się wyłącznie na prowadzeniu samochodu. Rozmowy przez telefon za kółkiem prowadzi 11,5% pań oraz 12% panów.

Według Polaków jest to jednocześnie najpoważniejsza przyczyna wypadków spośród wszystkich rozpraszających uwagę czynności wykonywanych podczas prowadzenia auta – taką odpowiedź wskazało 62% kobiet oraz 50,5% mężczyzn. Rozmawianie przez telefon komórkowy to również najbardziej denerwujące zachowanie kierowców w oczach osób, które są pasażerami (wskazanie 29,5% kobiet oraz 26,5% mężczyzn).

Według kobiet, drugą najpoważniejszą przyczyną wypadków jest robienie makijażu np. podczas jazdy w korku (11% odpowiedzi), ale jednocześnie tylko 2% pań deklaruje, że prowadząc auto poświęca się właśnie tej czynności.

Polacy nie przyznają się też do palenia papierosów: za kierownicą pali jedynie 1% kobiet i 3,5% mężczyzn. Może dlatego, że gdy kierowcy palą, bardzo przeszkadza to pasażerom, co potwierdziło 18,5% kobiet i 15% mężczyzn. Za to wysoki odsetek ankietowanych kierowców uprawia lub uprawiało seks w samochodzie. Do takich doświadczeń przyznaje się 29% panów i 15,5% pań.

Choć 79% respondentów badania „Co Polacy robią za kierownicą?” podczas kierowania samochodem nigdy nie doświadczyło niczego dziwnego, to wielu stawia czoła niecodziennym sytuacjom takim jak: niespodziewane pojawienie się na drodze stada krów lub dzików, zderzenie z ogromnym jeleniem lub sarną, a nawet… wpadnięcie przez uchylone okno zająca! 


Podobne wiadomości:

Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki

Kierowcy bez polisy OC częściej powodują...

Aktualności 2018-10-23

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Kary za brak OC w 2018 roku będą wyższe

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 – premiera
Nowe Porsche 911 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Porsche zaprezentowało światu nową generację Porsche 911. To ósma odsłona kultowego auta.