mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > NSG Group wśród świętokrzyskich gigantów

NSG Group wśród świętokrzyskich gigantów

NSG Group – producent szkła marki Pilkington dla budownictwa i motoryzacji – został wyróżniony w rankingu największych firm województwa świętokrzyskiego „Złota Setka”, zajmując m.in. drugie miejsce wśród największych pracodawców regionu i trzecie wśród największych firm z branży produkcji budowlanej.

NSG Group wśród świętokrzyskich gigantów
Ranking „Złota Setka” to wykaz stu największych firm województwa świętokrzyskiego, publikowany corocznie przez gazetę codzienną Echo Dnia. Główne kryterium zestawienia stanowią przychody netto świętokrzyskich przedsiębiorstw, a także zysk i liczba zatrudnionych w minionym roku. NSG Group, właściciel Spółek Pilkington Polska, Pilkington IGP i Pilkington Automotive Poland z siedzibą w Sandomierzu, znalazł się w pierwszej dziesiątce największych firm województwa, zajmując szóste miejsce pod względem przychodów. Jednocześnie NSG Group w Polsce zajął drugie miejsce w zestawieniu największych pracodawców (z łączna liczbą pracowników 2930 w 2013 roku), drugie wśród największych firm z branży metalowej i trzecie wśród największych firm z branży produkcji budowlanej. Należące do NSG Group spółki z Sandomierza uplasowały się na czwartej pozycji wśród największych firm produkcyjnych w regionie świętokrzyskim.


Ostatni rok to czas dużych inwestycji NSG Group w Polsce, będących odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na wyspecjalizowane produkty tej marki. Do największych należy uruchomienie fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie. Obecnie rozpoczęła się rozbudowa zakładu, w wyniku której powstanie 300 nowych miejsc pracy. Kolejne inwestycje, takie jak montaż nowych linii w zakładzie w Skierniewicach czy tegoroczne utworzenie nowego oddziału Pilkington IGP Oddział w Ostrołęce, to szanse na dalszy rozwój na rynku krajowym i zagranicą, przekładające się na wysoką pozycję NSG Group w regionie.

Podobne wiadomości:

Przyciemniane szyby w samochodzie

Przyciemniane szyby w samochodzie

Akcesoria samochodowe 2016-10-14

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Polskie drogi 2016-06-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.