mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Na Jedwabnym Szlaku z Renault Trucks

Na Jedwabnym Szlaku z Renault Trucks

Renault Trucks rusza śladami Marco Polo, wysyłając swoje ciężarówki na legendarny Jedwabny Szlak. Osiem samochodów Renault Trucks wyruszy 2 kwietnia, by połączyć dwie stolice jedwabiu — Lyon i Pekin.

Na Jedwabnym Szlaku z Renault Trucks

Ciężarówki mają dotrzeć do Chin w czerwcu - wyprawa potrwa ponad 2 miesiące. Karawana przemierzy prawie 20 tys. km przejeżdżając przez Europę, Turcję, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Kazachstan, Kirgistan i Chiny, razem z Mongolią Wewnętrzną. Po raz pierwszy ciężarówki Renault pokonają tak długą trasę bez przerw w podróży. Po raz pierwszy też przejadą przez niedostępne tereny pustyni Taklamakan, której nazwa oznacza "pustynię, z której się nie wraca", czy rozległe przestrzenie pustyni Gobi.

Szesnastoosobowa załoga została wyłoniona spośród mężczyzn i kobiet, pracujących na co dzień przy produkcji pojazdów Renault Trucks. Za kierownicą 6 ciężarówek Renault Kerax i 2 Renault Sherpa będzie się zmieniało 8 grup. W dalszym etapie Renault Trucks Adventure do karawany dołączy kilkoro uznanych pilotów, by służyć swoim doświadczeniem łowcom przygód. Celem uczestników jest podbój Chin za kierownicami ciężarówek i rozpowszechnianie idei Renault Trucks Adventure.

Ekspedycja "Jedwabny Szlak" jest częścią oficjalnego programu obchodów roku francuskiego w Chinach. Stanowi hołd dla skuteczności i ducha współpracy Renault Trucks. Kontakty Renault Trucks z Chinami rozpoczęły się w 1959 r., kiedy ciężarówki tej firmy nazywały się jeszcze Berliet. W 1965 r. dostarczono z Maroka do Chin aż 11.250 takich ciężarówek oraz podpisano umowę licencyjną na produkcję czterech innych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.