mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nadjeżdża offroadowe Audi

Nadjeżdża offroadowe Audi

Q7 - taką nazwę będzie ostatecznie nosił pierwszy w historii SUV marki z Ingolstadt. 10 miesięcy przed wejściem na rynek udało się podpatrzeć testowe modele podczas górskich prób.

Nadjeżdża offroadowe Audi

Łącząc obniżenie kosztów przygotowania modelu i użycie sprawdzonych podzespołów, główne elementy auta zapożyczono od rodzeństwa z Volkswagena: VW Touarega i Porsche Cayenne. Są to m.in. silnik, przeniesienie napędu i podwozie.

Koncepcja pokazanego po raz pierwszy na wystawie w Detroit w 2003 roku prototypu Pikes Peak prawie nie ulegnie zmianom. Długi tylny zwis, sugeruje możliwość pomieszczenia do siedmiu osób w trzech rzędach siedzeń. Rozwiązanie to z pewnością odpowiadać będzie odbiorcom z USA, dokąd kierowana będzie duża część produkcji.

Również pod gust północnoamerykańskiej klienteli dopasowane będą silniki. Wszystkie jednostki – zgodnie z przewidywaniami – pochodzą z VW i Porsche. Począwszy od niezmienionego 3.2-litrowego, 240-konnego V6, przez V8 o pojemności 4.2-litra i zwiększonej do 330 KM mocy. Audi słusznie rozważa użycie turbodiesla, a gratką dla fanów wersji S miało by być QS7 – tańszy substytut Cayenne Turbo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.