mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nagroda dla Nissana Tino

Nagroda dla Nissana Tino

Almera Tino zdobywa nagrodę "RED DOT".

Nagroda dla Nissana Tino

Minivan Nissana – Almera Tino został uhonorowany prestiżowym tytułem „Red Dot” przyznanym mu przez Centrum Projektowe (Design Centre) Północnej Nadrenii-Westfalii. Nagrodę tę zdobył Nissan już po raz trzeci, tym razem za nowatorskie, pełne innowacji wnętrze swego nowego minivana.

W ciągu czterech dziesięcioleci działalności Design Centre, nagroda ‘Red Dot’ była tradycyjnie przyznawana każdego roku. W tym roku 877 firm i 378 projektantów z 24 krajów przedstawiło ponad 1500 produktów. Produkowana w Hiszpanii Almera Tino została uhonorowana w kategorii “Public Space and Transport”.

W procesie szczegółowej oceny produktu jury sędziowskie brało pod uwagę cały szereg parametrów jak innowacyjność, funkcjonalność, ergonomię, przyjazność środowisku naturalnemu, trwałość, a nawet aspekt emocjonalny. W przypadku Almery Tino jury było pod wrażeniem wszechstronności i funkcjonalności jej wnętrza.

Almera Tino została zaprojektowana i przygotowana do produkcji w europejskim ośrodku badawczo-rozwojowym Nissana - Nissan’s Technical Centre Europe - położonym w Cranfield w Wielkiej Brytanii. Opierając się na opracowanej przez Nissana koncepcji funkcjonalności (‘super-utility’), zespół projektantów stworzył wnętrze wyposażone w 20 różnego rodzaju schowków z możliwością praktycznie dowolnej aranżacji siedzeń – przednie i tylne fotele mogą zostać ustawione w 24 różnych konfiguracjach.

W minionych latach Nissan otrzymał ‘Red Dot’ za swe modele Micra i Almera odpowiednio w 1993 i 1996 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.