1. mojeauto.pl >
 2. motogazeta >
 3. Aktualności >
 4. Najlepsze salony samochodowe w Polsce - ranking

Najlepsze salony samochodowe w Polsce - ranking

INTERNATIONAL SERVICE CHECK przeprowadził niezależne badania w salonach 21 marek w całej Polsce. Najlepsze okazały się Kia, Toyota, Mazda, BMW oraz Opel. Zobacz, najlepsze salony samochodowe w Polsce.

Najlepsze salony samochodowe w Polsce - ranking

INTERNATIONAL SERVICE CHECK wysłał tajemniczych, anonimowych klientów do 63 polskich salonów samochodowych, dealerów 21 marek (Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Mazda, Mercedes Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen oraz Volvo).

Klienci wcielili się w rolę osoby poszukującej nowego pojazdu miejskiego, rodzinnego lub klasy wyższej. Badano prezentację zewnętrzną i wewnętrzną salonu, samochodów i personelu, jak i poziom obsługi klienta. Brano pod uwagę wszystkie aspekty drogi realnego klienta od wejścia do salonu, do odjechania nowym samochodem. Niestety, wyniki nie wprawiają w zachwyt – średni wynik to jedynie 73,4%.

Najlepsze salony samochodowe w Polsce

Najlepszymi markami ze wszystkich badanych salonów okazały się Kia (94,3 proc.), Toyota (92,9 proc.), Mazda (88,9 proc.), BMW (83,1 proc.) oraz Opel (82,6 proc.). Koreańska marka najlepiej wchodziła w interakcję z klientami, oferowała też najlepsze usługi dodatkowe. Kia, podobnie jak Toyota i Peugeot okazali się najbardziej aktywnymi sprzedawcami. Z kolei Japończycy wiedzieli, jak zakończyć wizytę, by zachęcić klienta do ponownego kontaktu. Opel najlepiej zrozumiał, jak ważne dla klienta są jazdy próbne. 

Najlepszymi salonami smochodowymi w Polsce okazały się:

 • 1. BMW Inchape Wrocław (100%)
 • 1. Toyota Romanowski Kielce (100%)
 • 2. Mazda Grupa BEMO Motors Warszawa (98,9%)
 • 3. Opel Mibo Olsztyn (97,8%)
 • 3. Kia Marvel Łódź (97,8%)
 • 3. Hyundai Darkat Szczecin (97,8%)
 • 3. Toyota Łódź Auto Podlasie (97,8%)
 • 4. Suzuki Auto Club Poznań (97,7%)
 • 5. Seat Centrum Wrocław (95,6%)

Badanie INTERNATIONAL SERVICE CHECK pokazało, że w niektórych kwestiach polskie salony samochodowe mogłyby się poprawić. Ogólny wynik, jaki uzyskały (73,4 proc.) nie powinien zadowalać. Mimo że salony i ich pracownicy prezentują się dobrze (89,3 proc.), to obsługa klienta w wielu miejscach kuleje (70,2 proc.). Klienci nie chcą polecać takich salonów dalej (co piąta odpowiedź negatywna).

Należy pamiętać o tym, że powyższe wyniki przedstawiają jedynie pewien zarys. Do pełnego obrazu sytuacji należałoby przeprowadzić podobne badania sukcesywnie przez dłuższy czas. A najlepiej jest sprawdzić konkretny salon samemu.

Podobne wiadomości:

Cupra otworzyła drugi autorski salon w Polsce

Cupra otworzyła drugi autorski salon w Polsce

Aktualności 2021-12-17

Cupra Studio w Warszawie otwarte

Cupra Studio w Warszawie otwarte

Aktualności 2021-02-15

Komentuj:

~parka 2016-04-21

trochę mało salonów zbadanych. ale mogę się zgodzić częściowo z wynikami, bo faktycznie toyota jest rewelacyjną marką. korzystam z usług ich jednego salonu na czerniakowskiej w warszawie, jak mam jakiś problem ze swoją yaris to jadę do nich. są fachowcami, wiedzą co robią i znają te samochody na wylot, więc nie ma miejsca na pomyłki.

~karolana 2015-12-15

Nie jest to zbyt obiektywne badanie bo jakoś nikt nie pofatygował się do salonu Infiniti a to właśnie tam poczułam się jak cenny klient któremu spełnia się natychmiast wszelkie zachcianki.

~marcin 2015-12-05

W sondażu przedwyborczym też nie pytasz wszystkich głosujących, tylko drobny odsetek, a wyniki są praktycznie minimalnie różne, więc nie wiem co Ci się nie podoba.

~siostra Basen 2015-12-03

Rewelacyjne badania. 63 zbadane salony na chyba 1241 w Polsce. Tylko gratulować zwycięzcom i "badaczom".