mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najlepsze wnętrze w Talismanie

Najlepsze wnętrze w Talismanie

Touch Design.

Najlepsze wnętrze w Talismanie

Jak co roku, Salon Motoryzacyjny w Detroit rozpoczął się ceremonią przyznawania nagród magazynu Automotive News - "Samochód Koncepcyjny Roku". Samochody koncepcyjne wybrane do konkursu w różnych kategoriach ("Najlepsze Wnętrze", "Najlepszy Wygląd Zewnętrzny”, "Środowisko" i "Samochód Koncepcyjny Roku") są oceniane przez zespół ekspertów ze świata projektów, np. z takich instytucji jak Car Styling czy the Royal College of Art.

Renault Talisman, który po raz pierwszy został zaprezentowany w ubiegłym roku na salonie we Frankfurcie okazał się autem o najlepiej zaprojektowanym wnętrzu - "Best Interior". Zdobycie tej nagrody było wyrazem pełnego uznania dla nowatorskiej techniki projektowej Renault. Talisman zajął także drugie miejsce w kategorii "Samochód Koncepcyjny Roku". Talisman odzwierciedla nowe podejście do projektowania kabin samochodowych. Model GT to wzór wnętrza wyróżniającego się elegancją, prostotą i komfortem, które jest ucieleśnieniem zasad techniki Touch Design.

"Talisman doskonale odzwierciedla nasz sposób postrzegania idealnego wnętrza samochodów przyszłości" powiedział Patrick le Quément, Starszy Wiceprezes Działu Projektów. Za długimi drzwiami w kształcie skrzydła kryje się kabina uderzająca prostotą, pozbawiona słupka środkowego, co ma zwiększyć jej dostępność. Ogólne wrażenie to lekkość i przestrzeń. Idealne minimum, na które zwrócili uwagę członkowie składu sędziowskiego, oznacza tu elegancję i stanowi przypomnienie o tym, że zadaniem nowych technologii jest podwyższanie komfortu, a nowatorskie rozwiązania nie powinny oznaczać ograniczenia miejsca dla podróżnych.

Wnętrze modelu jest wynikiem zastosowania wcześniej wspomnianej nowej techniki opracowanej przez Renault, zwanej Touch Design, która będzie odgrywała coraz bardziej istotną rolę w kształtowaniu wnętrza następnych modeli Renault.

Wprowadzenie zasad techniki Touch Design zapowiada nowe podejście do projektowania, które będzie widoczne we wnętrzu wszystkich nowych modeli Renault. Patrick le Quément objaśnia tę koncepcję jako "formę zmysłowej i uczuciowej ergonomii. Każdy przełącznik musi sugerować pełnioną przez siebie funkcję i zachęcać do użycia. Oznacza to zastosowanie miękkich w dotyku materiałów. Kształt ma stanowić zachętę, zaś sposób reakcji winien precyzyjnie odzwierciedlać zastosowanie". Celem wprowadzenia techniki Touch Design jest uczynienie wykorzystania zdobyczy najnowszych technologii naturalnym i oczywistym. Idea techniki Touch Design łączy się z koncepcją „prostoty złożoności” (zwaną "simplexity"), mającą na celu uproszczenie stosowania zdobyczy technologii, które ze swej natury muszą być skomplikowane.

Talisman to pierwsza próba praktycznego zastosowania filozofii i zasad techniki Touch Design. Koncepcja ta będzie stopniowo wprowadzana w projektowaniu wszystkich nowych samochodów koncernu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.