mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najmniejsze Volvo

Najmniejsze Volvo

Szwedzki koncern Volvo, znany z bezpiecznych, dużych samochodów, zamierza rozszerzyć swoją paletę na jesieni przyszłego roku o najmniejszy w historii firmy model.

Najmniejsze Volvo

Do tej pory najmniejszymi modelami były S40/V50 należące do klasy średniej. Nowy model, który najprawdopodobniej zostanie ochrzczony jako C30, będzie bazować na dwóch prototypowych modelach - 3CC, pokazanym po raz pierwszy na ubiegłorocznych targach w Paryżu oraz SCC pokazanym przed rokiem. Będzie można także znaleźć podobieństwa do produkowanego w latach 80-tych modelu Volvo 480.

Na targach w Detroit Volvo zademonstrowało krótki film (ok. 15 sekund) prezentujący najnowszy model. Dlatego właściwie ciężko jeszcze mówić o szczegółach dotyczących tego samochodu.

Wiadomo, iż dwudrzwiowe C30 zostanie zbudowany na skróconej o 20 cm platformie, na której powstały S40 i V50. Te same, co w tych modelach będą również silniki, a więc trzy benzynowe: 1,8 125 KM, 2,4 170 KM, 2,4 T5 220 KM oraz dwa diesle: 1,6 110 KM i 2,0 136 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.