mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najpopularniejsze auta na świecie w 2016 roku

Najpopularniejsze auta na świecie w 2016 roku

W rankingu najpopularniejszych samochodów na całym świecie nadal liderem jest Toyota Corolla. W najnowszym zestawieniu jest jeden model, który zasługuje na szczególną uwagę, ze względu na skok w rankingu jakiego dokonał.

Najpopularniejsze auta na świecie w 2016 roku
Na pierwszym miejscu w globalnym rankingu sprzedaży samochodów znajduje się Toyota Corolla. Przez pierwszą połowę roku japoński sedan znalazł 634 298 nabywców. W porównaniu z zeszłorocznymi wynikami, tegoroczny jest gorszy 1,2 proc., ale podobny trend zaliczyło aż siedem samochodów z czołowych miejsc.

Na drugiej pozycji uplasował się Volkswagen Golf, który zaliczył spadek o 1,8 proc. Przyczyną może być zamieszane związane z silnikami TDI. Na trzecią pozycję w rankingu wspiął się Ford F-150, zaliczając wzrost o 12,6 procent. To najlepszy wynik w pierwszej dziesiątce. Drugim modelem, który może pochwalić się przyrostem jest Toyota RAV4, z wynikiem lepszym o 10,8 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Również Honda CR-V zaliczyła wzrost o 3,9 proc., ale finalnie zajęła dziewiąte miejsce.
Ciekawostką jest Hyundai Tucson, który zyskuje coraz większą popularność od debiutu nowej generacji. W pierwszej połowie tego roku poprawił swój wynik, zaczynając od 965 miejsca w rankingu w zeszłym roku, kończąc na pozycji nr 16 w tym roku. Do końca czerwca sprzedano na całym świecie 285 tys. egzemplarzy tego modelu, w porównaniu z 94 267 sprzedanymi w zeszłym roku.

Największym przegranym w pierwszej połowie tego roku jest Ford Focus zaliczający spadek o 16,4 proc., finalnie zajmując czwarte miejsce w rankingu. Toyota Camry i Hyundai Elantra straciły kolejno 11,7 i 9,7 proc. Po wyjściu z rynku europejskiego najwięcej stracił Chevrole Cruze, który zanotował spadek aż o 21,4 proc. Rekordzistą we wzrostach jest chiński samochód GAC Trumpchi GS4 uzyskując wynik plus 809,4 proc. Dzięki temu auto podskoczyło z 559 na 56 miejsce.

W pierwszej połowie 2016 roku na całym świecie sprzedano 45,8 mln egzemplarzy samochodów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 74 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Hyundai Tucson
Hyundai Tucson
Cena podstawowa już od: 87 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Corolla na czele rankingu sprzedaży

Toyota Corolla na czele rankingu sprzedaży

Aktualności 2019-10-04

Toyota RAV4 i Volvo XC90 – zmiana miejsc

auto motor i sport 2016-07-11

Producenci popularnych SUV-ów zafundowali nieoczekiwaną zmianę miejsc. Toyota RAV4 z napędem hybrydowym chce być premium, a luksusowe Volvo XC90, próbuje być oszczędniejsze niż hybrydy Toyoty.

Komentuj:

~p_jowita 2016-09-09

Toyota Corolla to bardzo dobre i bezawaryjne auto. Służy mi od paru ładnych lat i nigdy nie sprawiło niemiłej niespodzianki. Pojemna, niezbyt duża, o klasycznym wyglądzie przyjemnym dla oka. Nie tylko prywatnie zdecydowałam się na Toyotę, bo i auta służbowe w Panek też wybraliśmy tej marki. Dla nas jest niezawodna.

~adam 2016-09-03

najnowsza corolla ma zmieniony wygląd ale jednocześnie ma w sobie coś klasycznego. a to że jest liderem to mnie nie dziwi, 50 lat już na świecie jest.

~progo 2016-08-09

Corolla dobre auto,wygląd niczego sobie i się nie psuję tak jak inne samochody.Myślę od dawna nad jej zakupem,ale teraz już jestem do niego przekonany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.