mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Największy kontrakt w Europie

Największy kontrakt w Europie

Goodyear Dunlop Tires Europe, Spółka wchodząca w skład koncernu Goodyear Tire & Rubber Company, podpisała kontrakt na dostawy opon dla międzynarodowej firmy, wynajmującej ciężarówki TIP Trailer Services.

Największy kontrakt w Europie

Ponad 70.000 ciężarówek, które są ulokowane w 100 bazach, w 21 krajach Europy, w tym także w Polsce, sprawia, że TIP Trailer Services posiada największą flotę w Europie. Kontrakt dotyczy dostaw oraz prowadzenia serwisu opon marek Goodyear i Dunlop dla wszystkich ciężarówek znajdujących się w flocie. Oznacza to, że Goodyear będzie dostarczał około 90.000 opon rocznie. Według ekspertów, kontrakt może być największym w Europie porozumieniem, którego przedmiotem są opony do ciężarówek.

TIP Trailer Services jest częścią grupy GE Equipment Services Europe. Firma oferuje finansowanie, leasing, wynajem oraz sprzedaż ciężarówek i cystern, dostosowanych zarówno do transportu drogowego, jak i pozostałych rodzajów. Zgodnie z kontraktem wszystkie nowe ciężarówki i cysterny będą oryginalnie wyposażane w opony Goodyear lub Dunlop. Ponadto, wszystkie zużyte opony będą wymieniane także na opony marek Goodyear lub Dunlop. Również bieżnikowanie zużytych opon będzie prowadzone w ramach oferowanej przez Goodyear usługi Next Tread.

Goodyear zapewnia także inne usługi, pomagające zarządzać flotą. Podstawową jest FleetOnlineSolutions. TIP Trailer Services - podobnie jak wszyscy klienci, którzy podpisali umowy z firmą Goodyear - ma dostęp do systemu, łączącego centra TruckForce z centralną administracją Goodyear. Gdziekolwiek klienci mogą potrzebować pomocy, tam lokalny ośrodek TruckForce ma dostęp do bazy danych każdego klienta, ustaleń szczegółowych umowy oraz wymogów technicznych w lokalnym języku.

Dodatkowo Goodyear zapewni pomoc drogową – ServiceLine 24h. Przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, dzwoniąc do multijęzykowego (w tym język polski) Centrum Kontroli Wypadków, TIP Trailer Services otrzyma szybką i skuteczną pomoc w zakresie opon. Usługa ta została rozszerzona o RoadsideAssistanceSolutions, które pozwala śledzić realizację dowolnego wezwania związanego z ogumieniem, poprzez system ServiceLine 24h.

Oferta opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów produkowanych przez Goodyear Tire & Rubber Company obejmuje ponad 400 różnych rodzajów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie fabryczne, w tym Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler oraz Iveco. Goodyear jest również dostawcą opon dla wszystkich największych producentów przyczep.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.