mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Grupa Wróbel uruchomiła we Wrocławiu nowy salon marki Mercedes-Benz. Jest to najpoważniejsza inwestycja zrealizowana w historii firmy, a zarazem największy i najnowocześniejszy salon niemieckiej marki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

We wtorkowe popołudnie odbyło się uroczyste otwarcie obiektu, na  którym goście zostali przywitani przez prezesa Grupy Wróbel Michała Łuczaka oraz prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Oprócz zarządu firmy i przedstawicieli władz miasta, w spotkaniu wzięli udział również reprezentanci Generalnego Wykonawcy – firmy Erbud S.A. oraz projektant obiektu.

Od dziecka fascynowały mnie samochody, ich piękno, technika, szybkość. Luksusowe samochody potrzebują luksusowej oprawy, która wzbudza emocje. Dla mnie luksus architektury to kubatura, przestrzeń, światło i wysokość wnętrz – kontynuował. Największym wyzwaniem przy tworzeniu projektu, było sprowadzenie do wspólnego mianownika: wymagań producenta, wizji inwestora oraz własnych przemyśleń, wciąż mając na uwadze główną myśl, że budynek musi funkcjonować jak maszyna, bardzo sprawna maszyn. I to się udało – powiedział projektant Leszek Łękawa z pracowni architektonicznej Impressio.

Nowa i największa inwestycja Grupy Wróbel mieści się we Wrocławiu przy ul. Granicznej 4a. - Lokalizacja w sąsiedztwie lotniska, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i galerii handlowej jest z pewnością dużym atutem obiektu.

Obiekt zajmuje 9 424 m kw. powierzchni użytkowej, czyli pięć razy więcej niż w poprzedniej siedzibie. Znalazło się tam miejsce dla: 45 samochodów ekspozycyjnych, stanowisko dedykowane modelom AMG, G Corner, centrum samochodów zabytkowych, Van ProCenter, 24 podnośników serwisowych, trzy myjnie (w tym jedna automatyczna), magazyn opon, 320 miejsc parkingowych, centrala administracyjna firmy i kawiarnia Etno Cafe. Wartość inwestycji wniosła ponad 50 mln zł.

Obok salonu głównego wybudowano salon sprzedaży samochodów używanych - wrocławski dealer posiada największy stock samochodów używanych w Polsce. Nowa siedziba pozwoli realizować plany niemieckiego koncernu, który do 2020 r. chce wprowadzić kilkadziesiąt nowych aut, w tym część zupełnie nowych modeli.

- Nowy salon to zwieńczenie 25 lat działalności naszej firmy. Z małego warsztatu przy Maślickiej doszliśmy aż tutaj. Z małej, rodzinnej firmy, staliśmy się jednym z największych dealerów w kraju i równocześnie bardzo ważnym punktem na mapie polskiego biznesu, ale wciąż dbamy o wartości rodzinne i na pierwszym miejscu stawiamy człowieka, bo to ludzie są fundamentem naszego sukcesu. Dzisiaj jesteśmy już firmą ogólnopolską, posiadamy 9 oddziałów Mercedes-Benz na terenie pięciu województw, ale Wrocław zawsze będzie nam szczególnie bliski, bo stąd się wywodzimy i szczególnie cieszy to, że mamy realny wpływ na jego rozwój – powiedział  Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel.


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Smartfon w aucie może być groźny
Smartfon w aucie może być groźny
Smartfony i tablety przydają się rodzicom w czasie wyjazdów z dziećmi. Okazuje się jednak, że ten nieduży przedmiot może być śmiertelnym zagrożeniem.