mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Yanosik po raz kolejny sprawdza prędkość w polskich miastach. Tym razem porównuje tempo pomiędzy wiosną a latem. Różnica w prędkości wynosi ok 4-5 km/h. Średnia prędkość jazdy w najwolniejszym mieście wynosi 39,3 km/h.

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Twórcy systemu Yanosik przeanalizowali dane z tegorocznej wiosny i lata pod kątem rankingu najwolniejszych miast w Polsce. Pod uwagę brano informacje o natężeniu ruchu drogowego w godzinach od 7 do 18, pozyskane z popularnej aplikacji. Każdy użytkownik Yanosika mógł aktywnie się przyczynić do stworzenia raportu.

Okazuje się, że w niektórych miastach warunki panujące latem są diametralnie inne niż w okresie wiosennym. Największe różnice zanotowano w Warszawie – latem kierowcy przyspieszyli średnio o ponad 5 km/h. Z kolei w Lublinie, Krakowie i Poznaniu różnica wyniosła 4 km/h. Tylko Gdańsk oparł się sezonowości.Badania uwzględniały także prędkości w samych centrach miast, które są wyraźnie niższe niż te, które zmierzono poza centrum. Wszystko z powodu strefy tempo 30 w centralnych częściach miast. Wszystko po to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Najwolniejsze miasta w Polsce to Kraków, Poznań, Łódź, Warszawa, Szczecin i Wrocław. Średnie prędkości są tam niższe niż 30 km/h. Natomiast w rankingu średnich prędkości w centrach miast najkorzystniej wypadł Lublin i Katowice – szczególnie gdy zestawimy te miasta z Krakowem. Różnica wynosi kolejno 8 km/h i 10 km/h.Zwycięskim miastem w tegorocznym rankingu jest Wrocław – średnia prędkość w stolicy Dolnego Śląska wynosi 39 km/h. W poprzednich rankingach najwyższe miejsca na podium należały do Warszawy, Łodzi i Katowic. Jednak w sezonie wakacyjnym sporo się zmienia, a Wrocław jest jednym z najpopularniejszych kierunków dla turystów. Drugie miejsce na podium należy do Krakowa (40,1 km/h), a trzecie do Gdańska (41,6 km/h). Najszybszym miastem w tegorocznym zestawieniu są Katowice – średnia prędkość przejazdu sięga prawie 51 km/h.

Tematy w artykule: ranking korki

Podobne wiadomości:

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Aktualności 2017-06-29

Te auta używane najchętniej sprowadzają Polacy

Te auta używane najchętniej sprowadzają...

Aktualności 2016-04-14

Komentuj:

~Huj 2017-11-21

Ten janosik to syf, dawno go już wywaliłem. Zamula tel i zbiera wszystkie reklamy na tel. Po miesiącu byłem w szoku że na tel mam 10000 obrazków

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.