mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Następna Corvette z centralnym silnikiem?

Następna Corvette z centralnym silnikiem?

Plotki wieszczą niemałą rewolucję w świecie supersamochodów: istnieje spore prawdopodobieństwo, że następny Chevrolet Corvette będzie miał silnik umieszczony centralnie. Czy klienci są gotowi na tak radykalną zmianę?

Następna Corvette z centralnym silnikiem?
Corvette jeździ po drogach całego świata już od ponad 60 lat i od zawsze tylne koła napędzane są w tym aucie silnikiem umieszczonym z przodu. Tak było w każdej z 7. generacji auta, ale ta tradycja może zostać przerwana.

Jakie są przyczyny takiej rewolucji? Pierwszą są ograniczenia sterowności dla tak mocnych pojazdów. 650KM mocy maksymalnej w obecnej Corvette C7 jeszcze da się okiełznać w aucie z klasycznym napędem, ale zgodnie z trendami następna generacja będzie mocniejsza, a wtedy efektywniejsze byłoby umieszczenie silnika za tylnymi fotelami.

Po drugie, zaprezentowany niedawno Ford GT wkroczy niedługo do akcji i niechybnie stanie się rynkowym hitem wśród amerykańskich superaut. Jego konstrukcja opiera się właśnie o zamontowany centralnie silnik, napędzający tylne koła. Konkurencyjna Corvette mogłaby pójść tą samą drogą i walczyć o podobną, młodszą niż dotąd klientelę.

Co ciekawe, pierwsze przymiarki do stworzenia Chevroleta Corvette z centralnie umieszczonym silnikiem, rozpoczęły się zaraz po prezentacji pierwszej generacji auta w 1953 roku. Jednak przez lata przetrwała klasyczna koncepcja. Kiedy poznamy przyszłość legendarnej 'Vette? Generacja C8 planowana jest na 2017 rok.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Corvette Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet Corvette

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wady wzroku u kierowców
Wady wzroku u kierowców
Jak wynika z badań, nawet dwie trzecie kierowców w Polsce nie jest świadomych swojej wady wzroku lub korzysta ze źle dobranych okularów. To poważne zagrożenie.