mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie bójmy się ciężarówek na drodze!

Nie bójmy się ciężarówek na drodze!

W Pabianicach odbyła się druga edycja akcji "Bezpieczna szkoła przy drodze" zorganizowana przez magazyn Transport Polski, firmę Warsaw Truck Center, autoryzowanego dealera DAF oraz Stowarzyszenie "Droga i Bezpieczeństwo".

Nie bójmy się ciężarówek na drodze!

Akcja była skierowana do najmłodszych ze szkół podstawowych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej ulicy w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach. Założeniem i celem organizatorów, poprzez tego typu przedsięwzięcia jest propagowanie właściwych zachowań dzieci na drogach. Organizatorzy postanowili uczulić dzieci na niebezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą nie tylko samochody osobowe, ale także uświadomić im ogrom i masę pojazdów ciężarowych.

Akcję rozpoczęła pogadanka dla uczniów na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, która została przeprowadzona przez Komendę Powiatową w Pabianicach. Następnym krokiem były efektowne pokazy na zamkniętym odcinku ulicy: pokazy hamowania samochodu osobowego oraz pojazdów ciężarowych, oddziaływania pędu powietrza mknących ciężarówek oraz ratownictwa drogowego.

Uczniowie mogli się sami przekonać, jak niebezpiecznym może być pojazd ciężarowy, gdy nie zostaną zachowane podstawowe zasady bezpieczeństwa. Rozpędzona ciężarówka z naczepą, oddziałując tylko samym pędem powietrza przewróciła ustawiony w pobliżu manekin.

W godzinach popołudniowych w Łodzi odbyła się konferencja pod patronatem Wojewody Łódzkiego oraz Prezydenta Miasta Łodzi. Tematem spotkania była – Integracja w działaniach dla bezpieczeństwa ruchu drogowego celem osiągnięcia skuteczniejszych – pożądanych rezultatów. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele urzędów, instytucji, firm mających wpływ na podejmowane działania dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie.

Wiodącym tematem konferencji było wystąpienie delegacji szwedzkiej organizacji SKBR, prezentacja rozwiązań funkcjonujących w zakresie  bezpieczeństwa na gruncie szwedzkim. Gościem specjalnym był reprezentant Międzynarodowej Federacji drogowej z Brukseli, który przedstawił działania stowarzyszenia, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Firma Warsaw Truck Center przedstawiła zagadnienia widoczności oraz bezpieczeństwa w zakresie pojazdów ciężarowych, wskazała na działania zapobiegające wypadkom na drogach z udziałem ciężarówek.

Planowane są kolejne edycje akcji – Bezpieczna szkoła przy drodze – w 2005 r.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.