mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niemcy zakazują sprzedaży aut koncernu Fiata

Niemcy zakazują sprzedaży aut koncernu Fiata

Sprawdziły się podejrzenia, jakie rzucały niemieckie władze na włoski koncern. Podejrzewano, że w autach koncernu Fiat Chrysler Automobiles zamontowano podobne sterowniki, co w "oszukańczych" silnikach VW. Teraz Niemcy zakazali sprzedaży aut FCA.

Niemcy zakazują sprzedaży aut koncernu Fiata

Swoje podejrzenia opublikowała w specjalnym raporcie German Federal Motor Vehicle Office, zgłaszając sprawę do Komisji Europejskiej i włoskich władz – donosi serwis The Local. Przed publikacją raportu, w mediach pisano o odmowie współpracy z niemieckimi władzami przez zarząd FCA. Firma nie chciała spotkać się z przedstawicielami Niemiec w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących spełniania norm emisji spalin. Zdecydowano więc zawiesić zezwolenia na sprzedaż tych aut.

Kłopoty koncernu wywołały informacje niemieckiego Federalnego Urzędu Motoryzacji KBA, który twierdzi, że znalazł dowody na stosowanie w samochodach koncernu Fiata oprogramowania manipulującego danymi o emisji spalin. Eksperci ustalili, że system wyłączał się po 22 minutach, a więc 2 minuty później niż powinno to mieć miejsce. 

Władze Fiat Chrysler Automobiles na razie nie komentują doniesień.


Podobne wiadomości:

VW zrekompensuje klientom szkody afery...

auto motor i sport 2016-04-21

Nawet 5000 dolarów mogą otrzymać klienci poszkodowani przez VW w aferze "Dieselgate". Niemiecki koncern ma przeznaczyć na rekompensaty blisko miliard dolarów.

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Komentuj:

~FX 2016-05-28

Swoich to nie zakazali sprzedaży mało tego jeszcze łżą że wręcz przeciwnie sprzedaż im wzrosła... I nie ważne że kolejne montownie na przymusowe urlopy postojowe wysyłali. Łżą jak w `39tym.

~roberto 2016-05-27

jokoś nie zakazałi sprzedaży swoich aut. A tak samo zmanipulowali silniki

~gonzo 2016-05-24

Włosi mogą zrobić to samo z samochodami VW!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Następca Lexusa LFA jeszcze w tym roku?
Następca Lexusa LFA jeszcze w tym roku?
To już niemal pewne. Lexus pracuje nad wyraźnie mocniejszą i bardziej ekstremalną odsłoną modelu LC.