mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Niezawodna Sonata

Niezawodna Sonata

Amerykański magazyn "Consumers Report" przyznał produktowi południowo-koreańskiego producenta najwyższą lokatę w swoim najnowszym raporcie.

Niezawodna Sonata

Jak widać Hyundai w ostatnim okresie mocno pracował nad poprawą jakości. Dało to wymierny efekt i wysoką lokatę wśród innych azjatycki wytwórców aut. Tym samym potwierdziła się niestety spadająca jakość produktów wielkiej trójki ze stolicy amerykańskiej motoryzacji w Detroit (Ford, DaimlerChrysler, GM) i marek europejskich.

Warto podkreślić, że ranking magazynu "Consumers Repor" jest tworzony na postawie niezależnych ocen przekazywanych przez bezpośrednich użytkowników samochodów. Do tego ostatniego raportu wykorzystano dane z 850.000 ankiet.

Jej wyniki podtrzymują ostatnie rezultaty innych badań (m.in. JD Power), z których jasno wynika, że japońscy i koreańscy producenci tacy jak Kia, Hyundai i liderująca im Toyota, w przeciągu ostatnich dwóch lat utrzymywali stałe, wzrastające poziomy jakości. Jednocześnie spadały notowania firm takich jak Mercedes i BMW, a ten pierwszy znalazł się na ostatnim (!) miejscu raportu.

Taki wynik dla Hyundaia powinien być dobrym prognostykiem na przyszłość. Firma już od jakiegoś czasu stara się zmienić swój wizerunek na wszystkich rynkach i raport jest - kolejnym po rosnącej sprzedaży - efektem zmian.


Więcej o Hyundaiu Sonata

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.