mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan 350Z Samochodem Roku Playboya

Nissan 350Z Samochodem Roku Playboya

Sportowy Nissan 350Z otrzymał prestiżowy tytuł "Samochodu Roku Playboya".

Nissan 350Z Samochodem Roku Playboya

Nissan 350Z to bezkompromisowe sportowe auto, spadkobierca słynnych sportowych pojazdów:  Datsuna 240Z oraz Nissana 300 ZX. Przy projekcie nowego Z korzystano z doświadczeń ze startów wyścigowych Nissanów: R390 i wyczynowej wersji Skyline GT-R. Doświadczenia te umożliwiły zaprojektowanie samochodu o niespotykanych osiągach i własnościach jezdnych. Nissana 350Z wyposażono w 3.5-litrową benzynową jednostkę V6, która została maksymalnie przesunięta za przednią oś w celu optymalizacji położenia środka ciężkości pojazdu. Silnik ten rozwija moc maksymalną 206 kW (280 KM) i maksymalny moment obrotowy 363 Nm. Moment obrotowy jest wysoki już w zakresie niskich i średnich prędkości obrotowych. Jednostka ta może rozpędzić 350Z do 100 km/h w czasie 5.9s, umożliwiając mu osiągnięcie prędkości maksymalnej 250 km/h (ograniczonej elektronicznie). 

Nissan 350Z cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym w Ameryce Północnej oraz Japonii. Sukces, jaki odniósł w tych krajach ma kontynuację w Europie. W okresie przedsprzedaży odnotowano rekordową liczbę potwierdzonych zamówień, a w Wielkiej Brytanii w ciągu godziny sprzedano 450 sztuk samochodu, co stanowiło cały roczny kontyngent przeznaczony dla tego kraju. Ze względu na ogromną popularność 350Z, w listopadzie 2003 roku produkcja modelu została przeniesiona z fabryki Oppama do Tochigi. Operacja ta umożliwi zwiększenie efektywności produkcji.

Nissan 350Z został zaprezentowany w naszym kraju po raz pierwszy podczas warszawskich targów motoryzacyjnych. Właśnie wtedy, dokładnie od 5 listopada 2003 roku, rozpoczęła się przedsprzedaż modelu w Polsce. Model ten trafi do sprzedaży wiosną 2004 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.