mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan 350Z wjeżdża do Polski!

Nissan 350Z wjeżdża do Polski!

W kwietniu rozpoczęła się w Polsce sprzedaż sportowego 350Z, który zaprezentowany został po raz pierwszy podczas listopadowych Warszawskich Targów Motoryzacyjnych.

Nissan 350Z wjeżdża do Polski!

Jeszcze zanim oficjalnie rozpoczęła się sprzedaż, Nissan 350Z otrzymał tytuł „Samochód Roku Playboy’a 2004” wyprzedzając m.in. BMW serii 6, Alfa Romeo GT Coupe, Mitsubishi Lancer Evo VIII czy Subaru Legacy. Nissan 350Z otrzymał tytuł „Samochód Roku” przyznany przez magazyn „BBC Top Gear Magazine”. Podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacji, który odbył się w Paryżu, 27 stycznia 2004 Nissan 350Z został uznany za „Najpiękniejszy Samochód Roku” – zwyciężył tu między innymi z BMW Z4, BMW serii 5 oraz Peugeot 307CC.

Spadkobierca słynnych sportowych aut  - Datsuna 240 Z oraz Nissana 300ZX to nie tylko reaktywacja legendy ale również symbol nowej ery – czasu zmian i renesansu w polityce Nissana. Model 350Z cieszy się ogromną popularnością w Ameryce Północnej i Japonii, a sukces jaki odniósł w tych krajach ma swą kontynuację w Europie. Tutaj zamówienia na 350Z przyjmowane były już od marca 2003 roku, po prezentacji na wystawie motoryzacyjnej Geneva Motor Show 2003. W okresie przedsprzedaży odnotowano rekordową ilość potwierdzonych zamówień. W samej tylko Wielkiej Brytanii w ciągu godziny sprzedano 450 sztuk samochodu, co stanowiło roczny kontyngent przeznaczony dla tego kraju. Ze względu na ogromne zainteresowanie klientów tym samochodem na wszystkich rynkach świata, produkcję 350Z przeniesiono z fabryki Oppama do fabryki w Tochigi. Produkcja w nowym miejscu rozpoczęła się w styczniu bieżącego roku.

Zobacz więcej o nowym modelu 350Z

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.