1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Nissan GT-R Nismo w zestawie Lego

Nissan GT-R Nismo w zestawie Lego

Seria Lego Speed Champions powiększy się niebawem o nowe zestawy. Jednym z nich będzie Nissan GT-R Nismo.

Nissan GT-R Nismo w zestawie Lego

Od momentu powstania pierwszego koła Lego w 1962 roku, samochody są głównym elementem tysięcy zestawów Lego, uwielbianych przez miliony dzieci (i nie tylko dzieci) na całym świecie.

Teraz Grupa Lego i Nissan zaprezentowały model, będący hołdem dla jednego z najbardziej kultowych japońskich samochodów – Nissana GT-R Nismo. To pierwszy przypadek współpracy pomiędzy Lego a japońskim producentem samochodów.

Prezentacja nowego modelu Lego odbyła się 25 listopada w globalnej centrali Nissana w Jokohamie, z udziałem dyrektora generalnego Grupy Lego Nielsa B. Christiansena oraz Asako Hoshino, wiceprezes firmy Nissan. Nowy model trafi do sprzedaży na początku 2020 roku.

- Mamy nadzieję, że nowy model zapewni nie tylko mnóstwo wspaniałych wrażeń i radości z budowania, ale także zainspiruje dzieci do zainteresowania się inżynierią oraz tym, jak powstają produkty „w prawdziwym życiu”. Podobnie jak inżynierowie, którzy przez dziesięciolecia doskonalili konstrukcję i osiągi tego samochodu, dzieci będą go budować, demontować i składać od nowa, rozwijając tak ważne zdolności, jak kreatywność, upór, umiejętność rozwiązywania problemów i krytyczne myślenie. Inspirowanie ich jako przyszłych budowniczych jest naszą misją - powiedział Niels B. Christiansen.

- Nissan GT-R i marka Lego są znane na całym świecie i uwielbiane przez fanów w każdym wieku. Jesteśmy zaszczyceni, że jako pierwszy japoński producent nawiązaliśmy współpracę z Grupą Lego. Wielu klientów Nissana pasjonuje się motoryzacją od czasów, gdy jeszcze jako dzieci budowali samochodziki z klocków Lego. Dzisiaj każdy może być takumi – wyspecjalizowanym rzemieślnikiem, który montuje Nissany GT-R. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na uczczenie przypadającego w tym roku 50-lecia modelu GT-R niż udostępnienie go fanom Nissana i Lego z całego świata - powiedziała Asako Hoshino.

Nissan GT-R Nismo odwzorowany w detalach

Zestaw Lego Speed Champions z Nissanem GT-R Nismo ma numer 76896 i będzie dostępny na całym świecie od stycznia 2020 r. To jeden z pierwszych zestawów tematycznych 2020 Speed Champions, które będą o 25 proc. większe niż kolekcje z poprzednich lat. Pozostałe to m.in. Ferrari F8 Tributo czy Audi Sport quattro S1 z 1985 roku.

Model GT-R Nismo, złożony będzie z 298 elementów Lego, a jego projekt odzwierciedla oryginalne i misterne detale prawdziwego samochodu w relatywnie małej skali klocków Lego. Dla Chrisa Stampa, szefa projektantów Lego, było to interesujące wyzwanie.

- Do kolekcji Lego Speed Champions zawsze staramy się włączać nowe rodzaje samochodów wyścigowych. Gdy zainteresowaliśmy się driftem i wyścigami, bijący rekordy Nissan GT-R, a zwłaszcza nowy GT-R Nismo, znalazły się na szczycie naszej listy życzeń. Zawsze bardzo dbamy o realizm, dlatego mnóstwo czasu poświęciliśmy na zbadanie różnych technik budowy, które pozwoliłyby na poprawne odwzorowanie tylnych świateł jako jednego z najbardziej rozpoznawalnych detali samochodu. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z efektu – powiedział Chris Stamp.

- GT-R jest częścią mojego życia odkąd skończyłem 10 lat. Praca w Grupą Lego obudziła we mnie 10-latka i pozwoliła na nowo odkryć to, co sprawia, że GT-R jest dla mnie tak szczególnym modelem. To zadziwiające, jak bardzo dbałość Grupy Lego o detale przypomina mi pracę naszych własnych rzemieślników – mówi Hiroshi Tamura – główny specjalista ds. produktu GT-R w firmie Nissan, nieoficjalnie znany jako Pan GT-R, który osobiście zatwierdził wersję samochodu w Lego-skali.

Patrząc na Nissana GT-R Nismo zauważamy kilka charakterystycznych elementów, jak kształt grilla, potężny tylny spoiler czy okrągłe klosze tylnych lamp. Nie zabrakło też odwzorowania oryginalnego malowania modelu GT-R Nismo. Taki jak w oryginale jest też czerwony przedni splitter i progi, a także karbonowe, szare felgi. Trzeba przyznać, że o ile przód modelu z klocków Lego nie jest może bardzo podobny, tak z tyłu od razu widać, że to Nissan GT-R.

Cena katalogowa zestawu z Nissanem GT-R ma wynosić 89,99 złotych, ale produkt dostępny będzie dopiero za około miesiąc. Dla porównania, pełnowymiarowy Nissan GT-R Nismo z 600-konnym silnikiem V8 kosztuje około 9 tys. razy więcej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 527 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf jako świąteczna choinka

Nissan Leaf jako świąteczna choinka

Aktualności 2019-12-17

Nissan Leaf z nową, niższą ceną

Nissan Leaf z nową, niższą ceną

Aktualności 2019-11-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra el-Born – sportowy, elektryczny SUV
Cupra el-Born – sportowy, elektryczny SUV
Cupra el-Born to nowy elektryczny SUV sportowej hiszpańskiej marki. Wprawne oko zauważy podobieństwo do Volkswagena ID.3, na którym auto bazuje.