mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan Leaf - 3 tys. limitowanych aut w miesiąc

Nissan Leaf - 3 tys. limitowanych aut w miesiąc

W zaledwie miesiąc rozeszło się dwie trzecie egzemplarzy limitowanej wersji nowego Nissana Leaf e+ 3.ZERO.

Nissan Leaf - 3 tys. limitowanych aut w miesiąc

Nissan LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition

Nowy Nissan LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition, wyposażony w akumulator o pojemności 62 kWh, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem w Europie. Klienci złożyli już ponad 3000 zamówień w przedsprzedaży, co daje Nissanowi LEAF szansę na pobicie kolejnego rekordu sprzedaży w 2019 roku, po bardzo udanym 2018 roku.

Liderem przedsprzedaży jest obecnie Norwegia, na którą przypada prawie połowa z 3000 zamówionych egzemplarzy. W ubiegłym roku LEAF był w Norwegii najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym.

Przypomnijmy to, o czym już pisaliśmy wcześniej. Nissan LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition dysponuje napędem elektrycznym o mocy 217 KM i może pokonać do 385 km na jednym ładowaniu (norma WLTP).

Duże zainteresowanie wzbudził także Nissan LEAF 3.ZERO wyposażony w akumulator 40 kWh. Na tę wersję również można już składać zamówienia.

LEAF 3.ZERO to wersja bazująca na Nissanie LEAF drugiej generacji. Oferuje szereg dodatkowych opcji personalizacji, w tym nowe kolory i kontrastowy dach, które podnoszą atrakcyjność samochodu dla osób poszukujących modelu wyróżniającego się wizualnie.

Oba modele LEAF 3.ZERO charakteryzują się bogatym wyposażeniem standardowym i nowym systemem multimedialnym NissanConnect, a także systemami e-Pedal i ProPILOT. Technologia e-Pedal to dla wielu kierowców nowość. Rozwiązanie to umożliwia przyspieszanie, zwalnianie i zatrzymywanie samochodu jedynie przy użyciu pedału przyspieszenia.

ProPILOT jest natomiast systemem wspomagania jazdy, działającym w ramach obranego pasa ruchu na autostradzie. System zapewnia utrzymywanie zadanej prędkości i odległości od poprzedzającego pojazdu, a ponadto umożliwia zatrzymywanie i ponowne ruszanie oraz utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu podczas jazdy zarówno z większą prędkością, jak i przy dużym natężeniu ruchu.

Nissan LEAF – 380 tys. aut na świecie

Utrzymujący się na wysokim poziomie popyt zapewnił Nissanowi LEAF pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów elektrycznych w całej Europie w 2018 roku, z ponad 40 000 egzemplarzami sprzedanymi na Starym Kontynencie.

Nissan LEAF pozostaje też najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie — od premiery modelu w 2010 roku sprzedano go już w liczbie ponad 380 000 egzemplarzy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 157 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Elektryczne samochody w niskich ratach

Elektryczne samochody w niskich ratach

Aktualności 2019-10-17

Nowy Nissan Juke w sprzedaży

Nowy Nissan Juke w sprzedaży

Aktualności 2019-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.