1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Nissan Leaf najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym

Nissan Leaf najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym

400 000 sprzedanych elektrycznych Nissanów Leaf oznacza, że to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny wszech czasów.

Nissan Leaf najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym

Nissan Leaf został pierwszym samochodem elektrycznym w historii sprzedanym w liczbie ponad 400 000 egzemplarzy, co umacnia pozycję modelu jako lidera w globalnym procesie przechodzenia do bardziej zrównoważonej mobilności.

Nissan Leaf, wprowadzony w 2010 roku jako pierwszy samochód elektryczny produkowany na masową skalę, był jednocześnie prekursorem pod względem upowszechnienia tego rodzaju napędu. Niespełna dekadę temu samochody elektryczne były postrzegane jako produkt niszowy, a nabywcami modelu Leaf byli głównie entuzjaści technicznych nowinek.

Dziś coraz więcej konsumentów deklaruje, że ich następny samochód może mieć napęd elektryczny. Klienci wybierają Nissana Leaf ze względu na jego moc, osiągi i innowacyjne rozwiązania, takie jak zaawansowany system wspomagania kierowcy ProPILOT, a także zalety związane ze zrównoważoną mobilnością.

- Osiągnięcie i przekroczenie progu 400 000 egzemplarzy dobitnie świadczy o tym, że klienci cenią Nissana Leaf za emocje, niezawodność i opcje komunikacji, jakie oferuje - powiedział Daniele Schillaci, wiceprezes zarządu i globalny dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i samochodów elektrycznych w firmie Nissan.

Przy premierze pierwszej generacji modelu Leaf Nissan ogłosił, że zamierza stać się liderem produkcji i promocji pojazdów z zerową emisją spalin. Firma zaangażowała się we współpracę z rządami i przedsiębiorstwami energetycznymi w zakresie popularyzacji samochodów elektrycznych, łatwiejszego dostępu do stacji ładowania i zwiększania wygody korzystania z tej infrastruktury oraz opracowywania rozwiązań umożliwiających wtórne wykorzystanie akumulatorów.

Dotychczas właściciele Nissanów Leaf na całym świecie przejechali łącznie ponad 10 miliardów kilometrów. Liczba Nissanów Leaf sprzedanych od 2010 roku pozwoliła zaoszczędzić 3,8 miliona baryłek ropy naftowej rocznie.

W ubiegłym roku Leaf był nie tylko najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym w Europie, ale także najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym we wszystkich segmentach w Norwegii.

Nissan Leaf jest dostępny na ponad 50 rynkach świata. W pierwszej połowie bieżącego roku zostanie wprowadzony na sześć nowych rynków w Ameryce Łacińskiej, a do końca roku pojawi się na siedmiu rynkach w Azji i Oceanii.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 135 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes EQA - ceny elektrycznego SUV-a

Mercedes EQA - ceny elektrycznego SUV-a

Aktualności 2021-02-08

Nowa Skoda Enyaq Sportline iV

Nowa Skoda Enyaq Sportline iV

Aktualności 2021-02-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Sandero - znamy ceny
Nowa Dacia Sandero - znamy ceny
Dacia wprowadza nową generację modeli Sandero, Sandero Stepway i Logan. Wszystkie zbudowano na nowej platformie CMF. Znamy już ich ceny.