mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan Leaf najpopularniejszy w Europie

Nissan Leaf najpopularniejszy w Europie

Nissan Leaf jest najczęściej kupowanym samochodem elektrycznym na Starym Kontynencie. A to nie jedyny jego sukces.

Nissan Leaf najpopularniejszy w Europie

Nissan Leaf - najlepszy w Europie

Nissan Leaf to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie. Oprócz tego dużego sukcesu jest jednak coś jeszcze. Otóż japoński „elektryk” jest obecnie najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym w Norwegii, gdzie odniósł bezprecedensowy sukces.

Sprzedaż w pełni elektrycznego Nissana Leaf szybuje w całej Europie, co jest efektem trendu wzrostowego w kwestii zainteresowania samochodami elektrycznymi.

Wysoki i stale rosnący popyt zapewnił Nissanowi Leaf pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów elektrycznych w całej Europie w 2018 roku, z ponad 40 tys. egzemplarzy sprzedanych na naszym kontynencie.

Prawdziwym fenomenem jest jednak Norwegia, gdzie klienci wybierają elektrycznego Nissana Leaf częściej niż jakikolwiek inny model samochodu osobowego. W 2018 roku Norwegowie kupili ponad 12 tys. Nissanów Leaf. Sukces odniesiony na tamtejszym rynku ma oczywiście związek z faktem, że kraj ten zdecydowanie postawił na zrównoważony rozwój i stosuje liczne ulgi i programy promujące zakup aut elektrycznych.

Nissan Leaf 3.ZERO

Dla utrzymania wysokiej pozycji modelu Leaf na rynku Nissan zaprezentował niedawno dwie nowe wersje przeznaczone na rynek europejski. Nowa edycja limitowana Leaf e+ 3.ZERO, wyposażona została w akumulator o pojemności zwiększonej do 62 kWh, dzięki czemu wyróżnia się lepszymi osiągami i zasięgiem do 385 km na jednym ładowaniu.

Z kolei nowy Nissan Leaf 3.ZERO z akumulatorem o mocy 40 kWh wnosi do najlepiej sprzedającego się pojazdu elektrycznego w Europie 8-calowy ekran systemu multimedialnego, oferujący dodatkowe usługi oparte na połączeniu z internetem, takie jak nawigacja door-to-door.

Wraz z wprowadzeniem na rynek europejski wersji Leaf 3.ZERO udostępniona zostanie także udoskonalona wersja aplikacji NissanConnect EV. Oprócz dostępu do usług opartych na łączności z internetem samochód wyróżnia się nowymi kolorami i opcjami wyposażenia, takimi jak kontrastujący z nadwoziem dach pozwalający na większy zakres personalizacji i dodatkowo podnoszący atrakcyjność elektrycznego Nissana.

Nissan Leaf - sukces na świecie

Nissan Leaf pozostaje też najlepiej sprzedającym się w historii samochodem elektrycznym na świecie. Od premiery modelu, która sięga 2010 roku, sprzedano go już w liczbie ponad 380 tys. egzemplarzy.
Zarówno edycja limitowana Nissan Leaf e+ 3.ZERO, jak i Nissan Leaf 3.ZERO mogą już być zamawiane u dealerów, a pierwsze dostawy są spodziewane odpowiednio latem i w maju 2019 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 157 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Renault EZ-GO w Warszawie

Renault EZ-GO w Warszawie

Aktualności 2019-05-31

Skoda Citigo e iV. Pierwszy elektryczny model marki

Skoda Citigo e iV. Pierwszy elektryczny model...

Premiery 2019-06-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak złodzieje kradna samochody?
Jak złodzieje kradna samochody?
Złodzieje samochodów coraz częściej wpadają na gorącym uczynku, za sprawdą coraz skuteczniejszych metod ochrony aut przed kradzieżą.