1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Nissan Leaf najpopularniejszy w Europie

Nissan Leaf najpopularniejszy w Europie

Nissan Leaf jest najczęściej kupowanym samochodem elektrycznym na Starym Kontynencie. A to nie jedyny jego sukces.

Nissan Leaf najpopularniejszy w Europie

Nissan Leaf - najlepszy w Europie

Nissan Leaf to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie. Oprócz tego dużego sukcesu jest jednak coś jeszcze. Otóż japoński „elektryk” jest obecnie najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym w Norwegii, gdzie odniósł bezprecedensowy sukces.

Sprzedaż w pełni elektrycznego Nissana Leaf szybuje w całej Europie, co jest efektem trendu wzrostowego w kwestii zainteresowania samochodami elektrycznymi.

Wysoki i stale rosnący popyt zapewnił Nissanowi Leaf pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów elektrycznych w całej Europie w 2018 roku, z ponad 40 tys. egzemplarzy sprzedanych na naszym kontynencie.

Prawdziwym fenomenem jest jednak Norwegia, gdzie klienci wybierają elektrycznego Nissana Leaf częściej niż jakikolwiek inny model samochodu osobowego. W 2018 roku Norwegowie kupili ponad 12 tys. Nissanów Leaf. Sukces odniesiony na tamtejszym rynku ma oczywiście związek z faktem, że kraj ten zdecydowanie postawił na zrównoważony rozwój i stosuje liczne ulgi i programy promujące zakup aut elektrycznych.

Nissan Leaf 3.ZERO

Dla utrzymania wysokiej pozycji modelu Leaf na rynku Nissan zaprezentował niedawno dwie nowe wersje przeznaczone na rynek europejski. Nowa edycja limitowana Leaf e+ 3.ZERO, wyposażona została w akumulator o pojemności zwiększonej do 62 kWh, dzięki czemu wyróżnia się lepszymi osiągami i zasięgiem do 385 km na jednym ładowaniu.

Z kolei nowy Nissan Leaf 3.ZERO z akumulatorem o mocy 40 kWh wnosi do najlepiej sprzedającego się pojazdu elektrycznego w Europie 8-calowy ekran systemu multimedialnego, oferujący dodatkowe usługi oparte na połączeniu z internetem, takie jak nawigacja door-to-door.

Wraz z wprowadzeniem na rynek europejski wersji Leaf 3.ZERO udostępniona zostanie także udoskonalona wersja aplikacji NissanConnect EV. Oprócz dostępu do usług opartych na łączności z internetem samochód wyróżnia się nowymi kolorami i opcjami wyposażenia, takimi jak kontrastujący z nadwoziem dach pozwalający na większy zakres personalizacji i dodatkowo podnoszący atrakcyjność elektrycznego Nissana.

Nissan Leaf - sukces na świecie

Nissan Leaf pozostaje też najlepiej sprzedającym się w historii samochodem elektrycznym na świecie. Od premiery modelu, która sięga 2010 roku, sprzedano go już w liczbie ponad 380 tys. egzemplarzy.
Zarówno edycja limitowana Nissan Leaf e+ 3.ZERO, jak i Nissan Leaf 3.ZERO mogą już być zamawiane u dealerów, a pierwsze dostawy są spodziewane odpowiednio latem i w maju 2019 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 135 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowa Skoda Enyaq Sportline iV

Nowa Skoda Enyaq Sportline iV

Aktualności 2021-02-19

Mercedes EQA - ceny elektrycznego SUV-a

Mercedes EQA - ceny elektrycznego SUV-a

Aktualności 2021-02-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda CX-3 po liftingu debiutuje w polskich salonach
Mazda CX-3 po liftingu debiutuje w polskich salonach
Mazda CX-3 w wersji na rok 2021 jest rozwinięciem poprzedniego modelu, wzbogaconym o wiele modyfikacji. Najnowsze rozwiązania techniczne i funkcjonalne łączą się w nim z odświeżeniem stylistyki.