1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Nissan Leaf z rządową dopłatą - ceny

Nissan Leaf z rządową dopłatą - ceny

26 czerwca ruszyły dopłaty do zakupu pojazdów elektrycznych. Nissan przygotował oferty dla różnych klientów w ramach rządowych programów „Zielony samochód”, „eVAN” oraz „Koliber”.

Nissan Leaf z rządową dopłatą - ceny

Od piątku, 26 czerwca zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy mogą składać elektroniczne wnioski o dofinansowanie zakupu samochodu z napędem bezemisyjnym. Jak zapowiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej największe dopłaty uzyskają chętni na samochody dostawcze (do 70 tys. zł) oraz kupujący pojazdy z przeznaczeniem na taksówkę (do 25 tys. zł).

Nissan swoją ofertę dla chętnych na zakup pojazdu z napędem elektrycznym przygotował jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, obniżając cenę bestsellerowego Nissana LEAF, i oferta ta jest nadal aktualna. Klienci mają wybór spośród kilku wersji tego modelu w cenach zarówno poniżej 125 tys. zł, jak i do 150 tys. zł.

Co oferuje Nissan w ramach każdego z programów dofinansowania?

Program „Zielony samochód” zakłada 15-procentowe dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu osobowego i dotyczy pojazdów, których cena nabycia nie przekracza 125 tys. zł. W ramach tego programu, w salonach Nissana będzie można nabyć flagowy model LEAF z rocznika 2019.

Klient indywidualny może ubiegać się o dofinansowanie na zakup bestsellerowego Nissana LEAF Acenta o mocy 150 KM, z akumulatorem 40 kWh i ładowarką pokładową 3,6 kW, który w wersji bazowej oferowany jest w promocyjnej cenie 117 550 zł (cena katalogowa to 155 500 zł) oraz Acenta z ładowarką 6,6 kW w cenie 119 750 zł (cena katalogowa 157 700 zł).

W limicie cenowym mieszczą się wszystkie egzemplarze wersji Acenta 40 kWh, nawet z dodatkowym wyposażeniem w postacji pakietu zimowego, czyli podgrzewanej kierownicy oraz podgrzewanych przednich i tylnych siedzeń, a także pakietu Nissan AVM, składającego się z systemu kamer 360° oraz przednich i tylnych czujników parkowania.

Program „e-VAN” umożliwia uzyskanie 30-procentowego dofinansowania zakupu elektrycznego samochodu dostawczego kategorii N1 przez przedsiębiorców. W tym programie nie ma określonego limitu cenowego zakupu pojazdu.

Zainteresowani wymianą wysłużonych pojazdów użytkowych w swojej firmie, w salonach japońskiego producenta mogą znaleźć w 100 proc. elektrycznego vana, Nissana e-NV200, wyposażonego w szereg technologii i rozwiązań, ułatwiających codzienną jazdę i manewry na zatłoczonych ulicach miast.

Akumulator o pojemności 40 kWh zapewnia zasięg 200 km w cyklu mieszanym oraz 301 km w cyklu miejskim, a złącze CHAdeMO umożliwia uzupełnienie energii do 80% pojemności już w 40 minut. Van e‑NV200 jest standardowo wyposażony w pokładową ładowarkę 6,6 kW, umożliwiającą ładowanie z tą mocą na stacjach półszybkiego ładowania lub za pomocą domowej czy biurowej ładowarki naściennej.

Program „Koliber” to pilotażowa dotacja w wysokości 20 proc. dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorców, posiadających licencję na przewóz osób w transporcie drogowym. Warunkiem jest zakup samochodu elektrycznego, którego koszt nie przekracza 150 000 zł.

Beneficjenci tego programu mają do wyboru trzy odmiany Nissana LEAF z akumulatorem 40 kWh – wspomnianą już podstawową Acentę oraz wyższe, lepiej wyposażone wersje N-Connecta i Tekna. W obu ostatnich wariantach wyposażenia warto wymienić 17-calowe obręcze ze stopu metali lekkich, system kamer 360°, przednie i tylne czujniki parkowania czy pakiet zimowy, a w wersji Tekna dodatkowo m. in. system nagłośnienia Bose z 6 głośnikami, w pełni ledowe reflektory czy zaawansowany system wspomagania kierowcy ProPILOT.

Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych od początku tego roku pokazują, że coraz więcej Polaków jest gotowych na zmianę samochodu ze spalinowego na elektryczny – po pierwszych 5 miesiącach, przy ogólnym spadku rynku o blisko 38 proc., pojazdy elektryczne zanotowały 4 proc. wzrostu, a obydwa elektryczne modele Nissana (LEAF i e-NV200) podwoiły swoją sprzedaż i są liderami w swoich kategoriach.

Dopłaty mogą stać się kolejnym bodźcem dla Polaków do zmiany środków transportu na te bardziej ekologiczne, i co ważne, bardziej ekonomiczne. W Polsce coraz prężniej rozwija się infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych. Rośnie liczba ładowarek nie tylko w miastach, ale również na trasach. Producenci oferują z kolei wygodne rozwiązania na potrzeby domowe – u dealerów Nissana dostępne są ładowarki naścienne o mocy 7 lub 22 kW z opcją usługi instalacji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan NV200
Nissan NV200
Cena podstawowa już od: 164 328 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 135 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Fabryka silników Volvo przestawia się na produkcję napędów elektrycznych

Fabryka silników Volvo przestawia się na...

Aktualności 2020-12-29

Skoda Enyaq w salonach - znamy ceny

Skoda Enyaq w salonach - znamy ceny

Aktualności 2021-01-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo rozwija systemy bezpieczeństwa w symulatorze
Volvo rozwija systemy bezpieczeństwa w symulatorze
Stanowisko do rozwijania systemów bezpieczeństwa Volvo wygląda jak symulator jazdy dla geeka. W tym pomieszczeniu panuje półmrok. Jego centralnym punktem jest wielki fotel samochodowy z kierownicą, pedałami, wielkim ekranem i mnóstwem przewodów. Brakuje tylko pudełek po pizzy.