mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan Navara po face liftingu

Nissan Navara po face liftingu

Nissan przedstawił szczegóły dotyczące zmodernizowanego pick-upa Navara, który jest już dostępny w sprzedaży w całej Europie.

Nissan Navara po face liftingu

Nissan Navara po face liftingu zyskał wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które stawiają go pod tym względem w czołówce segmentu pick-upów. Producent oferuje też w standardzie najdłuższą w branży, ogólnoeuropejską gwarancję na 5 lat lub 160 000 kilometrów przebiegu.

Jak obiecuje producent, w nowym Nissanie Navara niższe jest zużycie paliwa, a zaprojektowana od nowa sześciobiegowa manualna skrzynia biegów pozytywnie wpływa na komfort jazdy.

Udoskonalone zostało zawieszenie, poprawiając własności jezdne i komfort podróżowania, zaś hamulce tarczowe – teraz standardowo także na tylnych kołach – odczuwalnie skracają drogę hamowania. Dzięki przeprojektowanemu zawieszeniu Navara może przewozić cięższe ładunki, natomiast inteligentny system stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA) daje większe poczucie pewności w czasie jej holowania.

Nissan Navara - nowy silnik

Dzięki modernizacji jednostki napędowej, zużycie paliwa obniżono do nawet 6,9 l/100 km, zgodnie z NEDC. Silnik tego pick-upa wyposażono w dwie turbosprężarki. Występuje on w dwóch wariantach mocy: 163 KM oraz 190 KM. Dzięki zamontowaniu dwóch turbosprężarek (zamiast jednej) moment obrotowy oferowany przez podstawową wersję jednostki napędowej wzrósł o 22 Nm, do 425 Nm.

W silniku zastosowano stalowe tłoki, a ich pierścienie powleczono warstwą węglową o twardości diamentu (DLC). Obniżono też stopień sprężania (do 15,1 z 15,4 w poprzedniej wersji). Układ wtrysku paliwa pracuje teraz pod wyższym ciśnieniem 2200 barów (2000 barów w poprzednim modelu). Wyposażono go też w nową, bardziej precyzyjną i wydajniejszą pompę.

Udoskonalono także układ chłodzenia, a w nowym układzie wydechowym zastosowano filtr cząstek stałych (DPF) i technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Całość charakteryzuje się bardziej zwartą budową i zapewnia niższą emisję tlenków azotu.

Nissan Navara – nowa skrzynia biegów

Zaprojektowana od podstaw, 6-biegowa przekładnia manualna jest produkowana w Europie i została po raz pierwszy zastosowana w modelu przeznaczonym na rynek globalny. Nowa skrzynia oferuje znacznie wyższy poziom komfortu i większą precyzję zmiany przełożeń.

Jest to zasługa cięgien sterujących, krótszej dźwigni zmiany biegów, udoskonalonego systemu synchronizacji oraz ograniczenia wibracji. Nowa przekładnia charakteryzuje się także bardziej konwencjonalnym układem przełożeń – bieg wsteczny znajduje się obok „jedynki”.

W toku procesu odświeżenia oferty, udoskonalona została także 7-biegowa przekładnia automatyczna, która ma działać bardziej dynamicznie i kulturalnie.

Nissan Navara – inne zmiany

Ładowność odmiany King Cab zwiększyła się w porównaniu z poprzednim modelem o 55-95 kg (w zależności od wersji) i wynosi obecnie 1165 kg (przy dopuszczalnej masie całkowitej 3200 kg). Z kolei Double Cab oferuje ładowność zwiększoną o 54–114 kg (w zależności od wersji) i jest w stanie przewieźć od 1115 do 1180 kg ładunku przy dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 3250 kg.

Modyfikacje wprowadzone w przednim zawieszeniu sprawiły, że auto łatwiej się prowadzi. Poprawił się też komfort podczas manewrowania przy jeździe z niską prędkością. Podniesione o 25 mm tylne zawieszenie z progresywnymi sprężynami sprawia, że wygląd samochodu budzi większy respekt.

Średnica przednich tarcz hamulcowych wzrosła z 296 do 320 mm, zaś tylne bębny zastąpiono tarczami o średnicy 308 mm. Takie rozwiązanie nie tylko skraca drogę hamowania – dzięki niemu kierowca ma także lepsze wyczucie pedału hamulca, a cały układ jest bardziej odporny na utratę skuteczności po rozgrzaniu i pracuje ciszej.

Kolejnym z wartych zauważenia systemów zastosowanych w zmodernizowanym modelu jest układ stabilizacji toru jazdy przyczepy. Nowe rozwiązanie analizuje kąt odchylenia pojazdu względem osi pionowej i potrafi na tej podstawie przewidzieć wychylenie boczne przyczepy.

Jest ono następnie neutralizowane poprzez delikatne przyhamowanie poszczególnych kół lub ograniczenie podawanej na nie siły napędowej, tak by przywrócić stabilność całego zestawu.

Nissan Navara po face liftingu pojawi się niebawem w ofercie marki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Navara
Nissan Navara
Cena podstawowa już od: 124 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Nissan GT-R Nismo w zestawie Lego

Nissan GT-R Nismo w zestawie Lego

Aktualności 2019-12-06

Porsche Macan GTS. Face lifting modelu

Porsche Macan GTS. Face lifting modelu

Aktualności 2019-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GR Supra z silnikiem 2.0
Toyota GR Supra z silnikiem 2.0
Toyota GR Supra do tej pory dostępna była z mocnym silnikiem sześciocylindrowym. Teraz do oferty dołącza nieco słabsza, ale i tańsza wersja z czterema cylindrami.