mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nissan i Mitsubishi rozważają współpracę

Nissan i Mitsubishi rozważają współpracę

Jak poinformował dziennik Nihon Keizai Shimbun dwie japońskie firmy motoryzacyjne Nissan Motor Co. oraz Mitsubishi Motors Corp. prowadzą rozmowy na temat wspólnej produkcji aut.

Wg dziennika współpraca miałaby dotyczyć wspólnych prac nad rozwojem oraz produkcją modeli z segmentu mini oraz kompaktowych. Na razie jednak przedstawiciele obu koncernów zastrzegają, iż żadne konkrety nie zostały jeszcze ustalone.

Plan przyszłej produkcji zakłada utworzenie pod koniec 2005 roku odrębnej jednostki, która prowadziłaby wspólną produkcję małych aut obu marek. Współpraca polegać ma również na udzieleniu przez Nissana wszelkich rozwiązań do produkcji aut luksusowych marki Mitsubishi, głównie na rynek japoński. Firma ta obecnie ma lukę w swojej gamie modelowej w tym segmencie i współpraca z Nissanem pozwoliłaby na jej wypełnienie.

Nie są znane jeszcze żadne szczegóły dotyczące wysokości i podziału udziałów w nowym przedsięwzięciu, a także rodzaju wkładu, jaki wniosą obie fimry. Mitsubishi chce, by wspólnie projektowane modele były wytwarzane w fabryce firmy w Mizushima.

Korzyści, jakie mają odnieść ze współpracy obie firmy, to ze strony Mitsubishi zwiększenie zdolności produkcyjnej w fabrykach oraz minimalizacja kosztów na badania i rozwój nowych modeli. Nissan za to ma nadzieję na większe zaangażowanie się w segment małych aut, co pozwoli mu na osiągnięcie w ciągu trzech lat światowej sprzedaży na poziomie 800 tys. aut.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.