1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Nissan prezentuje elektryczny model e-NV200 XL Voltia

Nissan prezentuje elektryczny model e-NV200 XL Voltia

Nissan zaprezentował bardziej praktyczny, powiększony oraz w pełni elektryczny furgon e‑NV200 XL Voltia.

Nissan prezentuje elektryczny model e-NV200 XL Voltia
Elektryczny miejski furgon Nissan e‑NV200 XL Voltia został oparty na sprawdzonym elektrycznym Nissanie e-NV200, który już teraz jest najchętniej wybieranym przez największe europejskie firmy obsługujące ostatni etap dostawy towarów bezemisyjnym pojazdem.

Nissan e-NV200 XL Voltia poszerza ofertę rodziny modeli e-NV200 i oferuje imponującą pojemność przedziału ładunkowego, mimo kompaktowego nadwozia. Jego przestrzeń ładunkowa o kubaturze 8 m sześc. jest aż o 90 proc. większa w porównaniu z - już i tak konkurencyjnym pod tym względem - modelem e-NV200. Firmy użytkujące ten samochód będą mogły dostarczyć tyle samo towaru przy mniejszej liczbie kursów, co usprawni ich działalność i pozwoli zaoszczędzić czas.

Najnowszy przedstawiciel rodziny e-NV200 został zaprojektowany pod kątem wszechstronności i praktyczności. Powiększenie przedziału ładunkowego do 8 m sześc. uzyskano poprzez wydłużenie nadwozia i podwyższenie dachu. W środku można przebywać w pozycji stojącej, co zwiększa komfort pracy kierowcy przy załadunku. Furgon jest też bardzo zwrotny – promień zawracania zoptymalizowano z myślą o manewrowaniu na miejskich ulicach.

Nissan e-NV200 XL Voltia wykorzystuje również technologię sprawdzoną w zespole napędowym Nissana LEAF. Nowy model jest wyposażony w wydajny akumulator o pojemności 40 kWh oraz złącze CHAdeMO, umożliwiające szybkie ładowanie prądem stałym. Taki zestaw zapewnia elastyczność niezbędną przy realizacji dostaw w mieście.

O przyjazności e-NV200 XL Voltia dla środowiska decyduje nie tylko wydajny napęd, ale także inteligentna technologia zarządzania energią. Tryb B optymalizuje proces odzyskiwania energii z hamowania, która jest wykorzystywana do doładowywania akumulatora, a tryb ECO steruje mocą napędu pod kątem oszczędzania energii. Obie te technologie maksymalizują zasięg, pozwalając pokonać dłuższą trasę między ładowaniami.

Nissan e-NV200 cieszy się niesłabnącą popularnością od czasu wprowadzenia tego modelu na rynek w 2014 roku. Z 42 000 wyprodukowanych dotychczas egzemplarzy prawie 10 000 sprzedano w Europie tylko w 2019 roku, co stanowi wkład Nissana w ograniczanie emisji związanej z działalnością komercyjną w miastach.

Nissan e-NV200 XL Voltia będzie dostępny na wszystkich europejskich rynkach. W Polsce zamówienia na tę wersję będzie można składać od czerwca. Lokalne ceny zostaną podane do wiadomości z chwilą wprowadzenia pojazdu do sprzedaży.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan NV200
Nissan NV200
Cena podstawowa już od: 164 328 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Audi elektryfikuje Rajd Dakar

Audi elektryfikuje Rajd Dakar

Aktualności 2021-04-09

Mercedes CLS po zmianach

Mercedes CLS po zmianach

Aktualności 2021-04-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda MX-5 Cup Poland - nowy puchar w polskich wyścigach
Mazda MX-5 Cup Poland - nowy puchar w polskich wyścigach
U progu sezonu 2021 mamy dla polskich kibiców wyścigów wspaniałą wiadomość! Uruchomiony zostanie nowy puchar, w którym będą ścigać się legendarne roadstery – Mazda MX-5.