1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Nowa Lada Niva w 2018 roku

Nowa Lada Niva w 2018 roku

Lada Niva to auto, które najbardziej kojarzy się z leśnikami. Rosyjska terenówka to model produkowany od końcówki lat 70. ubiegłego wieku. Lada zamierza za dwa lata wprowadzić na rynek całkowicie nową, trzecią generację Nivy. Zobacz czego mogą spodziewać się leśnicy i inni zainteresowani.

Nowa Lada Niva w 2018 roku
Rosyjskie media zapowiadają, że trzecia generacja Lady Nivy pojawi się w ciągu dwóch lat na rynku. Pierwotnie mówiło się o końcówce tego roku, jako o momencie debiutu nowego modelu. Niva ma pojawić się w dwóch wersjach nadwoziowych - trzydrzwiowej i pięciodrzwiowej. Rosyjscy inżynierowie powiększą bagażnik auta i ilość miejsca dla pasażerów.

Najważniejszą zmianą będzie ta, która zajdzie pod maską. Rosjanie wymienią wysłużony silnik benzynowy, który charakteryzuje pojemność 1,7 l i moc 83 KM. Niepotwierdzone informacje sugerują, że Niva dostanie wysokoprężny silnik, pochodzący od koncernu Renault. Do tego pojawi się oczywiście mechaniczna skrzynia biegów i stały napęd 4x4.

Niestety nie wiadomo czy Rosjanie zmienią stylistykę Nivy, bo ta mocno trąci już myszką. Fakt jest taki, że auto cenione jest nie za design a prostotę konstrukcji, kompaktowe rozmiary i dobre właściwości jezdne w terenie, które zapewnia stały napęd 4x4 z możliwością zblokowania centralnego dyferencjału.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lada Niva Wszystko o Lada
Tematy w artykule: Lada Lada Niva

Podobne wiadomości:

Łada XCode – crossover z Rosji

Łada XCode – crossover z Rosji

Aktualności 2016-08-26

Łada Kalina NFR - najszybsza w historii

Łada Kalina NFR - najszybsza w historii

Premiery 2016-04-05

Komentuj:

~adam 2016-01-19

diesle podczas syberyjskich mrozów :) w Renault Duster montują 2.0 benz.140KM 4x4 automat, w Rosji znaleźć diesla jest trudno, Renault (Dacia i Renault w jednej marce) ma same benzyny, 0.9 tce też by wyśmiali, Sandero 1,6 (silnik Nissana) automat, to marzenie Rosjan w zasięgu ręki. W grudniu sprowadziłem nową Mokkę 1.8 benz 140KM 4x4 automat, koszt z podatkami 83 tys. zł. w ofercie był jeszcze 1.4 turbo ale w całej Rosji sprzedali tylko 2 egzemplarze. Diesel i malutka benzyna z turbo to egzotyka w Rosji

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswageny Crafter dla polskiej policji
Volkswageny Crafter dla polskiej policji
Volkswagen Samochody Dostawcze dostarczył do komend wojewódzkich policji 124, produkowane w Polsce, Volkswageny Craftery w specjalnej zabudowie, przystosowanej do potrzeb tej służby mundurowej.