mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka BMW

Nowa fabryka BMW

W Lipsku, we wschodnich Niemczech, 1 marca rozpoczęła się produkcja nowego modelu niemieckiej marki. Jednocześnie był to start nowej fabryki, w której będą wytwarzane auta serii 3.

Nowa fabryka BMW

Grafitowy 320i sedan był pierwszym samochodem, który zjechał z linii montażowej i trafił bezpośrednio do lipskiego salonu sprzedaży, w którym został zamówiony. Dzięki nowemu systemowi zamawiania aut przez klientów, niemiecki producent może zlecać swoim fabrykom produkcję konkretnego auta w ściśle określonej, wybranej przez klienta specyfikacji.

W skład jednej z takich fabryk, w nowej lokalizacji w Lipsku wchodzą tłocznia blach nadwozia, lakiernia i montownia. Czas jaki pochłonęły prace nad całym obiektem, wraz z dodatkowymi procesami przygotowawczymi, to niecałe trzy lata, a ogólny koszt zamknął się w kwocie 1,3 miliarda euro.

Średnia, dzienna wydajność zakładu wynosi do 650 aut. Zatrudnienie w początkowym okresie wyniesie 2500 osób, a oczekuje się, że pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych wygeneruje łączne zapotrzebowanie na 5000 pracowników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.