mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa fabryka silników GM DAT

Nowa fabryka silników GM DAT

GM Daewoo Auto & Technology (GM DAT) rozpoczęło w dniu wczorajszym działania zmierzające do uruchomienia nowej fabryki silników wysokoprężnych w Gunsan w Korei Płd.

Całkowita wartość programu związanego z tymi silnikami, obejmującego również prace rozwojowe, wyniesie niemal 475 miliardów koreańskich wonów (ponad 320 milionów Euro). W zakładzie o powierzchni 19.200 m2, przylegającym do fabryki samochodów GM DAT w Gunsan, produkowana będzie nowa, spełniająca wymagania normy emisji spalin Euro IV, rodzina silników wysokoprężnych o pojemności skokowej 1,5 i 2,0 litrów. Jednostki te napędzać będą pojazdy oferowane zarówno na krajowym rynku koreańskim, jak i za granicą, w tym w Europie.

Wykorzystywana w nowym zakładzie linia produkcyjna będzie zautomatyzowana w 90 procentach, zaś linia montażowa silników w 40 procentach. Cały zakład charakteryzować się będzie dużym stopniem elastyczności, umożliwiającym produkcję innego rodzaju silników w przyszłości. Zatrudnionych w nim będzie ponad 250 osób. Jego budowa ukończona zostanie w kwietniu 2005 roku, zaś produkcja rozpocznie się na początku roku 2006. Roczna wydajność przekroczy 250.000 silników.

Nick Reilly, Prezes i Dyrektor Generalny GM DAT, powiedział: „Nowy zakład wzmocni konkurencyjność GM DAT, zapewniając nam ważne źródło zaopatrzenia w silniki wysokoprężne, tak popularne na całym świecie. Łącząc wiedzę i doświadczenie
VM Motori i GM Powertrain będziemy mogli produkować silniki o najwyższej jakości i wydajności w historii.”

W marcu GM DAT podpisało umowę licencyjną z włoską firmą produkującą silniki wysokoprężne, VM Motori, przedmiotem której jest opracowanie nowych jednostek napędowych. Ich zadaniem będzie wykorzystanie charakterystycznych właściwości
i wymagań każdego z pojazdów. Wszystkie jednostki wyposażone będą w układ wtrysku bezpośredniego common-rail i będą spełniać wymagania normy emisji spalin Euro IV.
W niektórych modelach, np. w kompaktowych samochodach rekreacyjnych typu SUV, oferowany będzie filtr cząsteczkowy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX po tuningu TRD
Lexus UX po tuningu TRD
Japoński tuner TRD wziął na warsztat Lexusa UX w wersji F Sport. Wcześniej tuningowi poddano modele ES i RC.