mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa kolekcja Twingo

Nowa kolekcja Twingo

Zmienione wnętrze, tapicerka oraz nowe, wesołe kolory...

Nowa kolekcja Twingo

W czerwcu Renault świętowalo wyprodukowanie dwumilionowego egzemplarza Twingo, a już na początku września zaprezentuje nową kolekcję i nowe wcielenie swojego małego modelu.

Do nowej kolekcji oferowane są dwa silniki benzynowe z wielopunktowym układem wtrysku (1.2 60 KM lub 1.2 16V 75 KM). Te nowoczesne jednostki charakteryzują się niskim zużyciem paliwa niezależnie od warunków eksploatacji. W efekcie Twingo staje się rzeczywiście oszczędne w eksploatacji.

Jednostka 16 V o mocy 75 KM, której dynamiczne walory spotkały się z uznaniem już w momencie jej wprowadzenia w styczniu 2001, sprawuje się równie dobrze w mieście, co na drodze lub autostradzie. Dzięki momentowi obrotowemu wynoszącemu 105 Nm przy 3500 obr/min, którego 90% wartości jest dostępne w szerokim zakresie obrotów (od 1750 obr/min - 5500 obr/min), doskonale reaguje na najmniejsze dotknięcie pedału. Jej zwarta konstrukcja i liczne, wprowadzone zmiany techniczne zapewniły spalanie w wysokości 5,8 l/100 km.

Elastycznie pracujący i ekonomiczny w eksploatacji silnik 1.2 60 KM, zapewnia dobre przyspieszenie. Dzięki momentowi obrotowemu wynoszącemu 93 Nm przy 2500 obr/min, którego 90% jest osiągalne od 1500 obr/min, zdolność przyspieszenia jest dostosowana do jazdy po mieście. Zużycie paliwa spada dodatkowo o 2,5% do poziomu 5,8 l/100 km.

Twingo odpowiedzialnie i poważnie traktuje sprawy bezpieczeństwa.

Konstrukcja Twingo jest wyposażona w strefy kontrolowanego zgniotu, gwarantujące zachowanie nienaruszonej kabiny i zapewniające bezpieczeństwo użytkowników. Ponadto Twingo jest wyposażone w system bezpieczeństwa obejmujący poduszki powietrzne kierowcy i pasażera z regulacją ciśnienia, napinacze pasów bezpieczeństwa i ograniczniki napięcia na przednich miejscach, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa na tylnych miejscach, wyłącznik poduszki powietrznej pasażera i system blokowania drzwi podczas jazdy.

W Nowej Kolekcji pojawiają się dwie nowe funkcje. Ponieważ komfort dzieci jest niesłychanie ważny, system Isofix jest obecnie oferowany nie tylko na miejscu pasażera z przodu, ale i na obu tylnych miejscach. Ponadto Twingo zostało wyposażone w sygnał dźwiękowy przypominający kierowcy o zapięciu pasów. Tak jak mówiliśmy, Twingo podchodzi odpowiedzialnie do bezpieczeństwa !

Nowa Kolekcja nie pozostaje w tyle również pod względem bezpieczeństwa czynnego. System wspomagania nagłego hamowania, wprowadzony w Lagunie II, a następnie stopniowo w pozostałych modelach gamy Renault pojawia się również w Twingo, uzupełniając działanie ABS’u. W przypadku nagłego hamowania system ten zapewnia maksymalną siłę hamowania określając sytuację na podstawie szybkości z jaką kierowca naciska pedał hamulca. Utrzymanie wysokiej siły hamowania odpowiadającej początkowemu naciskowi na pedał pozwala przyspieszyć do 0,2 s reakcję samochodu na hamowanie, co daje 6 m przy prędkości 120 km/h. System wspomagania nagłego hamowania wymaga obecności ABS’u. Wersja 16V jest seryjnie wyposażona w ABS, a co za tym idzie również w system wspomagania nagłego hamowania.

Mała renówka poszerza swoją gamę o wersję Dynamique, która ma podbić młodą, męską część rynku.

Twingo Dynamique można łatwo rozpoznać dzięki zderzakom polakierowanym w całości w kolorze nadwozia. Dynamika tej wersji wyraża się również w niebieskiej kolorystyce i panelu czołowym w srebrnym kolorze. Pełen energii, młodzieżowy wygląd to efekt specjalnej tapicerki „Zébulon”, kierownicy pokrytej niebieską skórą, niebieskich pasów bezpieczeństwa, niebieskich przycisków i dźwigni zmiany biegów wykończonej niebieską skórą.

Nowa Kolekcja otrzymała nową paletę kolorów oraz nowe kołpaki ozdobne PIXIS i LEXIADE.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.