mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa konkurencja wśród dostawczaków

Nowa konkurencja wśród dostawczaków

Brytyjska firma LDV specjalizująca się w produkcji lekkich samochodów dostawczych wprowadziła do sprzedaży na brytyjskim rynku nową gamę modelową - LDV Maxus.

Nowa konkurencja wśród dostawczaków

Aby wprowadzić do sprzedaży nowy model firma LDV wcześniej w tym celu zgromadziła kapitał w wysokości 90 mln funtów, wykupiła w zeszłym roku prawa do produkcji i globalnej sprzedaży modelu od Daewoo oraz zakupiła w różnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej urządzenia i maszyny do produkcji o łącznej wartości 125 mln funtów.

Do sprzedaży, na początku na brytyjskim rynku, trafi Maxus w wersjach z dwoma rozstawami osi (3.100 i 3.850 mm) i trzema wysokościami (2.070, 2.135 i 2.540 mm). Oferowane będą dwa silniki wysokoprężne o pojemności 2,5 l i mocy 95 i 120 KM. W późniejszym czasie planowana jest jeszcze jedna jednostka. 2,5-litrowy silnik jest zmodyfikowaną jednostką pochodzącą z europejskich modeli Jeep Cherokee i Chrysler Voyager. Jak podają producenci silnik zapewnia bardziej ekonomiczne spalanie niż konkurencja, jednak nie podpierają tego żadnymi danymi.

Podobnie jak główni rywale na rynku, Renault i wspólnie Peugeot, Citroen i Fiat, Maxus posiada napęd na przednie koła, co pozwoliło na obniżenie tylnej części ładunkowej, a dodatkowo zapewniło lepsze właściwości jezdne w przypadku jazdy bez ładunku. Konstrukcja nadwozia zapewnia wysokie bezpieczeństwo podróżującym. Do tego w wyposażeniu można znaleźć przednie poduszki powietrzne (pasażera w opcji), system ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania.

Testy Maxusa były przeprowadzone w ekstremalnych warunkach, zarówno w kole podbiegunowym, jak i na gorących piaskach pustyni w Australii. W sumie auto pokonało ponad milion testowych kilometrów, a 16 egzemplarzy zostało poddanych testom zderzeniowych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o LDV Maxus Wszystko o LDV
Tematy w artykule: LDV LDV Maxus

Podobne wiadomości:

Kolejna marka wchodzi do Polski

Kolejna marka wchodzi do Polski

Aktualności 2008-10-25

GAZ kupił LDV

GAZ kupił LDV

Aktualności 2006-08-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Produkcja wodoru z wody morskiej
Produkcja wodoru z wody morskiej
Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali nowatorską metodę produkcji wodoru z wody morskiej z użyciem energii elektrycznej.