mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa siedziba Hyundaia w Europie

Nowa siedziba Hyundaia w Europie

3 stycznia 2004 Hyundai Motor Europe ogłosił zakup terenu w Offenbach nad Menem o powierzchni 16.300 m2 pod budowę nowej centrali europejskiej.

Dotychczasowa siedziba w Rüsselsheim zostanie rozbudowana, a możliwości działu badawczo-rozwojowego i centrum projektowego wzrosną czterokrotnie.

Hyundai Motor planuje rozpocząć działalność w nowej siedzibie w 2006 roku. "Rzeczywiste wyniki przekroczyły nasze prognozy" - mówi Werner H. Frey, wiceprezes Hyundai Motor Europe GmbH. "Uważamy, że to historyczna okazja, by wzrosnąć ponad przeciętną na rynku europejskim. By to osiągnąć, musimy odpowiednio dostosować potrzeby biznesowe do zamiarów, co oznacza specjalizację działu badawczo-rozwojowego i centrum projektowego pod kątem wymagań i potrzeb rynku europejskiego, jak również dywersyfikację i regionalizację działań sprzedażowych i marketingowych."

Hyundai Motor Europe przeniósł centralę do Rüsselsheim w 2003 roku kosztem 55 milionów euro. W najbliższych latach powierzchnia działu badawczo-rozwojowego i centrum projektowego wzrośnie o 50 procent, by sprostać rosnącym wymaganiom. W Rüsselsheim, które jest centrum technologicznym Hyundaia w Europie, pracę znajdzie 400 inżynierów i projektantów. Nastąpi to w 2006 roku, gdy Hyundai Motor Europe GmbH przeniesie siedzibę główną do Offenbach.

"W Offenbach zainwestujemy 50 milionów euro w pierwszą fazę konstrukcji, podczas której powstanie budynek biurowy dla 200 pracowników" – mówi Werner H. Frey i dodaje "Sprzedaliśmy 350.000 samochodów w Europie, o 20 procent więcej niż w roku ubiegłym. Do 2010 planujemy podwoić sprzedaż. Jeśli marka Hyundai będzie rozwijała się zgodnie z założeniami, zainwestujemy 10 milionów euro w dodatkowy budynek, który w dalszej perspektywie pomieści 400 osób."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.