mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowa siedziba Seata

Nowa siedziba Seata

Na terenie zakładów produkcyjnych Seata w Martorell, uroczyście wmurowano "kamień węgielny" pod fundamenty nowego budynku, w którym siedzibę znajdą biura centrali firmy.

Nowa siedziba Seata

Budynek, którego ukończenie zaplanowano na wiosnę 2006 roku, zwraca uwagę funkcjonalnością i nowatorstwem projektu architektonicznego.

Dr Schleef poinformował, że osoby pracujące obecnie w biurach Centrali w Zona Franca przeprowadzą się do nowego budynku, "co zgodnie z filozofią nowego Seata umożliwi osiągnięcie firmie większych synergii dzięki skoncentrowaniu większej ilości działań w Martorell". Dodał także, iż "przedsięwzięcie stanowi wyraźny dowód zaangażowania inwestycyjnego firmy Seat w Katalonii i Hiszpanii", zastrzegając jednocześnie, że firma utrzyma swoje więzi z Barceloną, gdzie nadal będą funkcjonować niektóre obiekty, takie jak tłocznie czy dealerzy.

Prace budowlane zaczynają się dwa miesiące po podpisaniu umowy, na mocy której Seat zwraca znaczą część gruntów zajmowanych w Zona Franca (Barcelona) Consortio de la Zona Franca. Dr Schleef wspomniał, że środki uzyskane z tej transakcji zostaną ponownie zainwestowane w firmę.

Nowy budynek o powierzchni ponad 12.000 metrów kwadratowych, w którym może jednocześnie pracować około 600 osób, jest przykładem innowacyjnej architektury oferując jednocześnie wielką elastyczność w zakresie sposobu użytkowania oraz maksymalnie funkcjonalną przestrzeń. Elewacja budynku będzie utrzymana w barwach korporacji - czerwonej i srebrnej. Na siedmiu kondygnacjach znajdą się nie tylko biura, ale także inne pomieszczenia, takie jak aula, sale konferencyjne, pomieszczenia szkoleniowe oraz wielka strefa interdyscyplinarna służąca różnorodnym okazjom.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.