Nowa wizja Lancera

Nadchodzące targi w Detroit, będą okazją dla Mistubishi, by zaprezentować czterodrzwiowy model Lancer sports sedan. Będzie to samochód który jest dziełem operacji o nazwie 'Project Global', angażującej europejskie i japońskie studia projektowe tej marki.

Nowa wizja Lancera

Nowy Lancer sports sedan łączy w sobie bardzo odważny design prezentowanych dużo wcześniej modeli koncepcyjnych o nazwie Concept-X oraz Concept-Sportback. Nadwozie samochodu zostało osadzone bardzo nisko, z dłuższą przednią maską i proporcjonalnie krótszym tyłem. Spoglądając na niego z przodu widać charakterystyczny dziób przypominający 'nos rekina', a także głęboko osadzone reflektory. Właśnie ten kierunek designu może nam mniej więcej powiedzieć jak wyglądać będą przyszłe samochody sportowe o nadwoziu sedan, przygotowywane przez tą markę.

Nowe Mitsubishi pojawi się na rynku amerykańskim wiosną 2007 roku. Odpowiednio do potrzeb rynków, na których zadebiutuje, pojawi się szeroka gama silników. Począwszy od 110 konnej jednostki o pojemności 1,5 litra, a skończywszy na wyczynowym Lancerze Evolution wyposażonego w bardzo wydajną jednostkę o pojemności dwóch litrów. Alternatywą dla napędów benzynowych ma być szeroka gama nowoczesnych jednostek wysokoprężnych.

W ramach globalnego projektu Mitsubishi zostanie zaprojektowanych kilka samochodów, w ciągu najbliższych paru lat, dostosowanych do potrzeb światowego rynku. Przy współpracy koncernów DaimlerChrysler oraz Hyundai Motor Company, zostanie stworzona nowa generacja oszczędnych i wydajnych silników, które będzie można łatwo dostosować do potrzeb danego rynku, bądź też modelu.

Czytaj także:

Ewolucja STI (2006-11-07)

Mitsubishi do serwisów (2006-10-10)


Podobne wiadomości:

Mitsubishi hybrydami plug-in stoi

Mitsubishi hybrydami plug-in stoi

Aktualności 2021-10-14

Mitsubishi L200 Stark w Polsce

Mitsubishi L200 Stark w Polsce

Premiery 2021-09-08

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2006-12-14

Ciekawe czy będzie korodował jak obecnie produkowany model, a importer i producent będą lekceważyć klientów jak dotychczas i nie dbać tym samym o wizerunek marki. radzę zachować ostrożność przy podejmowaniu decyzji o zakupie pojazdów tej marki i nie ulegać reklamie komunikującej że pojazdy te to tradycja i niezawodność - to już raczej jest mit, pozdrawiam, artur służę szczegółową informacją (artur.m@vip.wp.pl)

~Rndzi 2006-11-18

Mitsubishi rzadzi!! ;p Japonce rulezzzz

~ml 2006-11-17

Przód "zerżnięty" z przyszłorocznego mondeo.

~Paweł żary 2006-11-16

Jest tak agresywny, że aż ciarki przechodzą! BANDZIOR!!!

~bobus 2006-11-16

ja szczerze mowiac lepiej bym go narysowal. Jest monotematyczny i jest ogolnie do bani. WOLE BMW. Ogolnie podobny jest bardzo wrecz "zgapiony" z Bmw M6.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Mission R - elektryczna alternatywa dla 911 GT3 Cup
Porsche Mission R - elektryczna alternatywa dla 911 GT3 Cup
Porsche prezentuje podczas targów IAA Mobility spektakularne spojrzenie w motoryzacyjną przyszłość, czyli koncepcyjny pojazd Porsche Mission R.