mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Caddy i 900 nowych etatów w Poznaniu

Nowe Caddy i 900 nowych etatów w Poznaniu

Zakłady Volkswagen Poznań, w których powstawać będą nowe Volkswageny Caddy, zatrudnią dodatkowych 900 osób przy produkcji tego kombivana.

Nowe Caddy i 900 nowych etatów w Poznaniu
Nowa generacja Volkswagena Caddy, która swoją światową premierę miała na początku lutego w Poznaniua została bardzo pozytywnie odebrana przez rynek. Na podstawie wstępnych prognoz zarząd niemieckiego koncernu podjął decyzję o zwiększeniu zatrudnienia w poznańskiej fabryce.

Volkswagen Poznań to nowoczesna fabryka aut osobowych i komponentów. Spółka zatrudnia obecnie ponad 7000 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych (czwartym będzie budowana we Wrześni nowa fabryka), będąc tym samym największym pracodawcą w Wielkopolsce. Produkowane są tutaj różne wersje Volkswagena Caddy, w tym Caddy Maxi, modelu Volkswagen Transporter, podzespoły oraz zabudowy specjalne.

W ubiegłym roku Volkswagen Poznań wyprodukował 175.000 aut oraz 3,3 miliona odlewów. Co ciekawe, aż co piąty samochód z koncernu Volkswagena posiada komponenty (głowicę cylindrową lub obudowę przekładni kierowniczej), które zostały wyprodukowane w Odlewni Volkswagen Poznań. W ubiegłym roku produkcja modelu Caddy wyniosła 150.000 szt., zaś Transportera 25 tys. pojazdów.

Przypomnijmy, że na początku lutego w Poznaniu odbyła się światowa premiera nowego Volkswagena Caddy. W tym wydarzeniu (nigdy wcześniej auto produkowane w Polsce nie miało tutaj swojej światowej premiery) udział wzięło blisko 400 dziennikarzy z całego świata. Niewiele później, podczas genewskiego salonu samochodowego marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentowała najnowszą wersję tego bestsellera w wydłużonym wariancie – Maxi. Obydwa modele produkowane będą wyłącznie w fabryce Volkswagena w Poznaniu.

Volkswagen Poznań zainwestował ponad 23 miliony euro by przygotować fabrykę do produkcji nowych modeli. Seryjna produkcja nowych generacji aut rozpocznie się pod koniec maja. Pierwsze prognozy rynkowe wskazują na bardzo dobry odbiór nowych wersji Caddy oraz Caddy Maxi. W związku z szacowanym dużym popytem oraz zainteresowaniem klientów Volkswagen Poznań zatrudni nawet 900 nowych pracowników.

Przypomnijmy też, że powstaje obecnie jeszcze jedna fabryka Volkswagena. Zakłady koło Wrześni będą wytwarzać Craftera, a zatrudnienie znajdzie w niej 3000 osób.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Cena podstawowa już od: 76 542 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Volkswagen T6.1 w Polsce. Znamy ceny

Volkswagen T6.1 w Polsce. Znamy ceny

Aktualności 2019-11-26

Volkswagen e-Golf numer 100 000

Volkswagen e-Golf numer 100 000

Aktualności 2019-12-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.