mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe Doblo Work-Up i Scudo z wydajniejszymi silnikami

Nowe Doblo Work-Up i Scudo z wydajniejszymi silnikami

Nowe Doblo Work-Up i pełna gama Scudo z silnikami spełniającymi normę Euro 5 to dwie nowości, które właśnie wprowadza na polski rynek Fiat Professional.

Nowe Doblo Work-Up i Scudo z wydajniejszymi silnikami
Nowy Fiat Doblò jest teraz dostępny w polskiej ofercie Fiat Professional w nowej wersji Work-Up. To samochód z dwudrzwiową kabiną, za którą umieszczona została fabryczna skrzynia ładunkowa. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że jest to jedyny model w segmencie oferujący takie rozwiązanie. Nowy Fiat Doblò Work-Up został opracowany w oparciu o wersję Pianale (platforma) z długim rozstawem osi.
Skrzynia ładunkowa mierzy 2,30 m długości i 1,82 m szerokości (powierzchnia ładunkowa - 4 m2). Podłoga tej „małej ciężarówki" znajduje się na wysokości 900 mm - dzięki temu załadunek czy rozładunek odbywa się wygodnie i bezpiecznie. Co ważne nowe Doblò Work-Up mieści 3 europalety, z dostępnością wózka widłowego z trzech stron (wystarczy opuścić burty). Dwuosobowa kabina jest chroniona przed przewożonym towarem specjalną ramą z kratownicą. Auto potrafi przewieźć nawet tonę ładunku za jednym razem (maks. naciski na osie: przód: 1120 kg; tył: 1450 kg). W tylnej części, pod skrzynią wygospodarowany został praktyczny schowek na długie narzędzia.

Dzięki łatwej dostępności do przewożonego ładunku i oferowanym możliwościom -nowy Fiat Doblò Work-Up z powodzeniem sprawdzi się w firmach budowlanych i ogrodniczych (np. szkółki leśne). To także samochód, który ułatwi pracę służb miejskich odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni czy porządku.
W nowym Doblò Work-up dostępne są do wyboru trzy turbodiesle (1.3 Multijet o mocy 90 KM drugiej generacji, 1.6 Multijet o mocy 105 KM i 2.0 Multijet o mocy 135 KM).. Wszystkie wersje cechują się łatwym i przyjemnym prowadzeniem, znakomitymi osiągami, cichą pracą, niskimi kosztami eksploatacji (paliwo i obsługa), a także niezawodnością i dbałością o ochronę środowiska - wszystkie silniki dostępne są z wersji spełniającej normę emisji spalin Euro5.


Auto z podstawową jednostką wysokoprężną 1.3 MultiJet/90 KM kosztuje 62 300 zł netto. Mocniejszy wariant 1.6 MultiJet/105 KM został wyceniony na 66 350 zł netto. Najsilniejszy Doblò Work-up napędzany silnikiem 2.0/135 KM jest dostępny od 73 300 zł netto.

Kolejną nowością w gamie Fiat Professional na polskim rynku jest Scudo z nową gamą silników spełniających normę Euro5. Co ważne dla przyszłych użytkowników, teraz to wszechstronne auto napędzają jednostki, które charakteryzuje większa wydajność, lepsza elastyczność, niższe zużycie paliwa i niższa emisja CO2.

Odświeżona paleta silników Scudo pozwala na wybór jednostki, która najbardziej odpowiada potrzebom przyszłych Klientów. Dla poszukujących praktycznego i jak najtańszego w eksploatacji silnika ideałem okaże się napęd 1.6 Multijet/90 KM. Wymagania osób, którym zależy na wyższej mocy, spełni dwulitrowa jednostka Multijet oferowana w dwóch poziomach mocy - 130 KM lub 165 KM.

Przypominamy, że Scudo oferuje jedne z najlepszych możliwości ładunkowych w tej kategorii pojazdów - 1200 kg ładowności razem z kierowcą oraz do 7 m sześciennych pojemności ładunkowej. Prace związane z załadunkiem i wyładunkiem towarów są ułatwione dzięki obniżeniu poziomu progu załadowczego, który wynosi jedyne 49 cm od ziemi, z uwzględnieniem zawieszenia pneumatycznego. Z takimi możliwościami Scudo „napędzane" przez nowe silniki umocni swoją pozycję w segmencie pojazdów. dostawczych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Doblo
Fiat Doblo
Cena podstawowa już od: 51 236 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Fiat Freemont – „Włoch” prosto z Ameryki

auto motor i sport 0000-00-00

Ani najstarszym góralom, ani filozofom się nie śniło - tak odległe światy jak Fiat i Chrysler nie tylko razem trafiły do ołtarza, ale dochowały się potomka. Na imię ma Fiat Freemont.,

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda na Wszystkich Świętych
Bezpieczna jazda na Wszystkich Świętych
Początek listopada to w Polsce czas odwiedzania grobów bliskich osób. Niestety, w tym okresie rokrocznie na drogach giną dziesiątki osób – w 2017 r. w listopadowy długi weekend doszło do 609 wypadków, w których zginęły 53 osoby. Jak bezpiecznie dotrzeć na cmentarz i wrócić do domu?