mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe kredyty dla Daewoo

Nowe kredyty dla Daewoo

Daewoo Motor otrzyma ponad 600 mln USD nowych kredytów

Wierzyciele Daewoo Motor zgodzili się przyznać tej firmie nowe kredyty w wysokości 728 mld wonów (606 mln USD) - poinformował w środę przedstawiciel Korea Development Bank (KDB).

Wierzyciele wcześniej obiecywali przyznanie Daewoo Motor nowych funduszy pod warunkiem, że zarząd firmy i jej związki zawodowe osiągną porozumienie w sprawie realizacji planu restrukturyzacji w zakładach, który zakładał ograniczenie kosztów działania i zwolnienie 3.500 pracowników w Korei Południowej. Po wielu dniach burzliwych negocjacji w tej sprawie na początku tego tygodnia osiągnięto jednak zgodę. Wierzyciele Daewoo Motor mają nadzieję, że koncern będzie mógł teraz ożywić produkcję i stanie się bardziej atrakcyjny dla potencjalnych nabywców, General Motors i Fiata. Ale firmy te nie złożyły jeszcze swojej oferty na przejęcie Daewoo, chociaż pod koniec ubiegłego miesiąca zakończyły proces badania stanu finansów koreańskiego koncernu.

Daewoo Motor znajduje się tymczasem nadal pod presją przedstawienia w grudniu bardziej restrykcyjnego planu restrukturyzacji firmy, który będzie mieć kluczowe znaczenie dla wypracowania funduszy na pokrycie kosztów operacyjnych firmy.

"Teraz plan restrukturyzacji firmy musi być bardziej restrykcyjny, aby do czerca Daewoo Motor mogło osiągnąć zysk" - powiedział Rhee z KBD.

"To co najbardziej niepokoi wierzycieli, to fakt, że nie jest to ostatni raz, kiedy Daewoo Motor będzie potrzebować kredytów" - uważa Song Yung Su, analityk rynku samochodowego w Korea Investment Trust w Seulu. "Zanim zostanie zakończony proces sprzedaży koncernu, potrzeba mu będzie jeszcze kolejnych funduszy" - dodał Song.

Tymczasem nadal w największych zakładach Daewoo Motor w Korei Południowej - w Bupyong - trwa przerwa w produkcji, ale jest szansa, że w przyszłym tygodniu, zostanie ona wznowiona.

W innych fabrykach Daewoo Motor w Korei obowiązuje skrócony czas pracy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.