mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowe numery Peugeota

Nowe numery Peugeota

Francuski producent przedstawił, jak będzie się kształtować nazewnictwo jego nowych modeli. Najnowszy model, który ma się pojawić na jesieni przyszłego roku, ma być oznaczony symbolem 207.

Nowe numery Peugeota

Peugeot 207, bazujący na platformie podłogowej Citroena C3, ma zastąpić dobrze sprzedający się model 206. Początkowo do sprzedaży trafią dwie wersje dwu- i czterodrzwiowa, jednak optycznie zbliżone do wersji hatchback. W porównaniu do modelu 206 zwiększona zostanie długość z 3,84 do 3,95 m, co przyczyni się do większej przestrzeni wewnątrz kabiny. Zwiększony równocześnie rozstaw osi ma polepszyć komfort jazdy. Najwcześniej w 2006 roku gamę 207 rozszerzą wersje kombi oraz coupe-cabrio.

Prototypem dla 207 był prezentowany przed dwoma laty studyjny model Sesame (na zdj.). Godnym uwagi w tym prototypie były przesuwne drzwi oraz wysoki, a na życzenie klienta całowicie szklany, dach. Minivan Sesame pełniejsze odzwierciedlenie powinien znaleźć w kolejnym modelu koncernu o symbolu 208, który ma konkurować m.in. z modelami Fiat Idea oraz Opel Meriva. Z kolei zgodnie z planami francuskiej firmy pojawić ma się w 2005 roku model 107 będący następcą 106, a powstały przy współpracy Toyoty i Citroena.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.