mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowogrodziec: Toyota już na placu budowy

Nowogrodziec: Toyota już na placu budowy

Ruszają prace przy budowie nowego zakładu grupy Toyota na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja firmy TBAI Poland wyniesie 100 mln zł. Powstanie ponad 400 miejsc pracy.

Nowogrodziec: Toyota już na placu budowy
„Nowa firma zamierza produkować ramy oraz pokrycia siedzeń samochodowych. Będzie je dostarczać do montowni należących do grupy Toyota Boshoku w Europie. Docelowo zamierza zatrudnić w zakładzie w Wykrotach, w powiecie bolesławieckim ponad 400 osób” – mówi prezes kamiennogórskiej strefy, Szymon Madera.

Produkcja ruszy z początkiem 2011 roku. Nowoczesny zakład zostanie zbudowany na ponad 7 ha działce. Toyota zapowiada inwestycję o wartości około 100 mln zł. Powstająca firma jest już trzecim wspólnym joint-venture- wspólny biznes jest prowadzony w Chinach, w Guangzhou oraz Tianjin. Toyota Boshoku Corporation (główna siedziba: Kariya, Aichi) oraz Aisin Seiki Co. Ltd. (główna siedziba: Kariya, Aichi) wspólnie utworzyły firmę TBAI Poland sp. z o.o. Powstałe joint-venture jest wynikiem współpracy europejskich przedstawicielstw tych firm-  Toyota Boshoku Europe N.V. (Zaventem, Belgia) oraz Aisin Europe S.A. (Braine-l’Alleud, Belgia).

Zmiana rozporządzenia w sprawie granic strefy prognozuje już kolejne inwestycje. Według pracowników Kamiennogórskiej SSE inwestorzy tylko czekają na rozpoczęcie procedur zmierzających do uzyskania zezwoleń, co nastąpi po 31 maja, kiedy to planowane jest wejście w życie rozporządzenia zmieniającego granice kamiennogórskiej strefy. Powstaną kolejne podstrefy– w Gryfowie Śląskim i Dobroszycach. Co ważne, zostaną wyłączone ze strefy tereny, które nie spotkały się do dzisiaj z zainteresowaniem potencjalnych inwestorów. Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w tej sprawie jest już gotowy.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Lexus zbuduje kolejnego SUV-a?
Marka Lexus w ostatnich latach bardziej znana jest z produkcji SUV-ów, niż limuzyn. Czy zapowiada się kolejna premiera w tym segmencie?