mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Defender

Nowy Defender

Land Rover rozpoczął wreszcie prace nad nowym modelem jednej z ikon motoryzacji, czyli terenowego modelu Defender.

Nowy Defender
Samochód, który w obecnej formie produkowany jest nieprzerwanie od 1983 roku, najwidoczniej doczeka się swojego następcy. Land Rover ma bardzo trudne zadanie, ponieważ auto będzie musiało dorównać znakomitości poprzedniego modelu, który obecnie, na spółkę z Toyotą Land Cruiser, jeździ nawet w najcięższych z możliwych warunkach na całym świecie. Defender ma miliony zwolenników na całym globie, którzy nie wyobrażają sobie jakiegokolwiek następcy ikony, jednak prawdopodobnie w połowie 2015 roku zobaczą pierwsze egzemplarze w salonach, a w 2013 koncept na którymś z najważniejszych światowych targów motoryzacyjnych. Źródła z wewnątrz firmy twierdzą, że ten projekt jest najbardziej ambitnym ze wszystkich kiedykolwiek podjętych przez tego brytyjskiego producenta.

Cały proces będzie podobno ogromną inwestycją koncernu TATA właściciela LR, na którą będą się składać m.in. całkowicie nowa platforma oraz fabryka. Dostępne mają być, podobnie jak obecnie, różnorodne rodzaje nadwozia, w tym wieloosobowe oraz pick-upy, a także robione specjalnie na zamówienie pod danego klienta instytucjonalnego.

Mimo tego, że Land Rover sprzedał jedynie 18 tysięcy tych aut w ubiegłym roku, firma nadal uważa, że to właśnie ten model jest definicją marki. Tak wielka inwestycja w nowy samochód poparta jest globalnymi badaniami, które podzieliły segment SUV na trzy podsegmenty: luksusowy, "wakacyjny" (rodzinny, praktyczny, nieprzesadzony i bardziej przystępny cenowo) oraz czysto użytkowy.

Do tego ostatniego zaliczają się auta, których roczna sprzedaż oscyluje w okolicach 3.25 miliona sztuk - ta liczba ma wzrosnąć o 25% do 2017 roku. Głobalny rynek luksusowych SUV-ów obliczony jest na około dwa miliony aut rocznie, a to ma wzrosnąć o 35% także do 2017. Środkowy, najpopularniejszy segment to aż osiem milionów samochodów rocznie (dane z ubiegłego roku).

Land Rover chce odbudować swoją pozycję w takich regionach świata jak Afryka i Australia, gdzie pałeczkę przejęła Toyota Land Cruiser.

Podobne wiadomości:

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Nowy Land Rover Defender pojawi się później

Aktualności 2016-02-17

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Komentuj:

~rubicon 2016-02-11

To była niereformowalna krypa. Tyle że poza wspomnianą Toyotą, nie sprzedawaną w EU , nie ma już na Świecie porządnego roboczego auta terenowego . I znając życie, już nie będzie. Nowy LR dostanie zapewne tyle elektronicznych "polepszaczy" że będzie się nadawał tylko na kolejnego "pogromcę krawężników' .

~sdf 2011-04-18

Po nagłówku sądziłem, że dodali głośniki z tyłu. A tu taka rewolucja!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.