1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Nowy Ford Tourneo Connect

Nowy Ford Tourneo Connect

Nowy Ford Tourneo Connect to samochód potrafiący zaspokoić wiele różnych potrzeb. Ten praktyczny samochód rodzinny jest także doskonałym kompanem prowadzonego biznesu. Daje przy tym wiele możliwości personalizacji.

Nowy Ford Tourneo Connect
Choć nowy Ford Tourneo Connect kojarzy się z aktywnym stylem życia i rodzinnymi podróżami, jest to także doskonały wybór dla przedsiębiorców. Transformacja samochodu odbywa się szybko i bez problemowo, a w razie potrzeby można wyważyć potrzeby i stworzyć taki wariant, który połączy codzienne użytkowanie biznesowe z rodzinnymi potrzebami.

Wiele możliwości dla różnych potrzeb

Nowy Ford Tourneo Connect przypomina nieco kameleona – jest bowiem w stanie szybko zmieniać swój wygląd w zależności od potrzeb użytkownika. Duża rodzina ma do dyspozycji komfortowy, nawet 7-osobowy samochód, który jednak w mgnieniu oka można zmienić w niezawodnego towarzysza biznesu. Drugi i trzeci rząd foteli są bowiem składane i wyjmowane.

Długość przestrzeni bagażowej przy rozłożonych trzech rzędach foteli wynosi 316 mm (629 w Grand Tourneo), ale łatwo i szybko można ją znacząco powiększyć. Przy złożonym trzecim rzędzie foteli wynosi ona 1 100 mm (1 452 mm w Grand Tourneo), ale największe wrażenie robią wartości przy złożonych drugim i trzecim rzędzie siedzeń. Wtedy długość przestrzeni bagażowej Tourneo Connect wynosi bowiem 1 780 mm, a Grand Tourneo aż 2 113 mm. Nie mniej imponująca jest objętość przestrzeni bagażowej w tych warunkach, która wynosi 2 556 mm3 dla Tourneo Connect i 3 105 mm3 dla Grand Tourneo.

Samochód sprawdzi się więc w różnego rodzaju działalności gospodarczej. Można z nim nie tylko kolportować gazety czy przewozić produkty cukiernicze (wysokość przestrzeni ładunkowej wynosi do 1 211 mm, więc zmieszczą się nawet bardzo wysokie torty), ale także prowadzić pełnoprawną działalność usługową. Samochód gwarantuje bowiem bezpieczne przewożenie wszystkich najważniejszych narzędzi i materiałów budowlanych czy wykończeniowych.

Personalizacja to jego drugie imię

Ford Tourneo Connect jest wielofunkcyjny, a przez to jest również kwintesencją równowagi pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym. Można w nim bowiem mieć siedem wygodnych miejsc pasażerskich, ale także dużo przestrzeni ładunkowej, kiedy tego potrzeba. Dla wielu jednak najlepszym wyborem może być połączenie obu cech samochodu – wykorzystanie sporej przestrzeni bagażowej przy jednoczesnym codziennym, rodzinnym użytkowaniu samochodu.

Nowy Ford Tourneo Connect to bowiem samochód rodzinny, ale z ogromnymi możliwościami przewozu towarów w działalności biznesowej, które można kompleksowo wykorzystać. Co ważne, dla obu przeznaczeń istotnych jest wiele niezmiennych funkcjonalności. Do najważniejszych należy duża liczba różnego rodzaju schowków, które są znacznie głębsze niż w większości samochodów osobowych. Oznacza to, że sprawdzą się nie tylko do przewożenia rzeczy osobistych i napojów, ale w działalności biznesowej także do różnego rodzaju dokumentów czy ewidencji. Do tego dochodzi specjalny, długi schowek w desce rozdzielczej oraz uchwyty na kubki czy liczne gniazda ładowania sprawiające, że wnętrze jest niezwykle praktyczne w każdym przypadku wykorzystywania samochodu.

Niezależnie od przeznaczenia – pełen komfort

W kontekście komfortu w samochodzie bez znaczenia jest sposób jego użytkowania. Niezależnie od tego, czy to rodzinna podróż czy codzienna ciężka praca, nowy Ford Tourneo Connect oferuje wysoki komfort podróży i przyjazną atmosferę we wnętrzu. Podstawą są wysokiej jakości materiały i wykończenie, które sprawiają wrażenie klasy premium. Niezwykle ważny jest też miły dla oka design wszystkich elementów.

Z oferty nowego Tourneo Connecta można także wybrać niezwykle ergonomiczne fotele z przedłużonym podparciem dla nóg czy wielokierunkową elektryczną regulację oparcia na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Co istotne, posiadają one certyfikat znanej i cenionej organizacji AGR (Aktion Gesunder Rücken). To niemiecka niezależna firma prowadząca kampanie na rzecz zdrowszych pleców.

Duże przesuwane drzwi boczne nie tylko ułatwiają wsiadanie dzieciom i osobom starszym, ale mogą okazać się nieocenioną pomocą w zatłoczonych miejscach, gdzie skrawek przestrzeni jest na wagę złota. Dzięki nim można bezpiecznie załadować do samochodu pożądane sprzęty czy materiały bez konieczności używania bagażnika.

Samochód wyposażony jest w wiele systemów ułatwiających pracę kierowcy oraz podnoszących bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Wśród nich najważniejsze to asystent zapobiegający kolizjom z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego i ostrzegania przed czołową kolizją, tempomat, regulowany ogranicznik prędkości oraz czujniki parkowania przednie i tylne. Co ważne, wszystkie te systemy znajdują się już w wyposażeniu standardowym. Opcjonalnie nowego Tourneo Connecta można wyposażyć m.in. w adaptacyjny tempomat, system monitorowania ruchu poprzecznego czy system rozpoznawania znaków drogowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Tourneo Connect
Ford Tourneo Connect
Cena podstawowa już od: 97 354 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Ford E-Transit w sprzedaży. Ile kosztuje elektryczny Transit?

Ford E-Transit w sprzedaży. Ile kosztuje...

Aktualności 2022-02-18

Elektryk zimą? Jak korzystać z zalet napędu na mrozie

Elektryk zimą? Jak korzystać z zaletpędu...

Bezpieczna jazda 2022-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!