mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Miniak

Nowy Miniak

Do 2007 muszą czekać wszyscy mini-maniacy na nowe wcielenie kultowego, angielskiego malucha. BMW, będące właścicielem marki, nie podało jeszcze żadnych szczegółów, ale wiadomo już, że Mini będzie nieznacznie zmienione w stosunku do obecnej wersji.

Nowy Miniak

Kolejna edycja kultowego auta ma być subtelną ewolucją, a nie rewolucją jak to miało miejsce w czerwcu 2001 roku. Wtedy to niemiecki koncern zaprezentował auto, które pomimo wielkiej ilości czasu, jaką poświęcono na przygotowanie (a może właśnie dlatego?), zraziło wielu wielbicieli marki. Według purystów brytyjskiego stylu, twórca jeżdżącej legendy, Sir Alec Issigonis przewracał się w grobie w dzień po premierze.

Nie przeszkodziło to jednak BMW w prezentacji kolejnych wersji: Coopera, Coopera S, Cabrio, a potem - o zgrozo - Diesla. I tak, odarty ze wszystkiego co legło u podstaw jego narodzin, nowy Mini zaskarbił sobie zwolenników wśród rzeszy młodych Europejczyków. Obecnie, ciągle idący naprzód rynek wymusza kolejną zmianę.

Nowy model, wstępnie zapowiadany już na ten rok, zostanie jednak zaprezentowany w roku 2007. Z wzmocnionymi silnikami, jeszcze bardziej wygładzoną stylistyką i innymi drobnymi zmianami będzie starał się pozostać pożądanym Brytyjczykiem. Wiadomo już, że 1.6-litrowa, podstawowa jednostka napędowa będzie w całości aluminiowa.

Nadal główną wersją będzie trzydrzwiowy hatchback, do którego dołączy cabrio. Nie wiadomo natomiast, jak potoczą się losy innych wariacji nadwoziowych. Możliwe, że bawarczycy zdecydują się na wprowadzenie do oferty pięciodrzwiowego hatchbacka, sportowego kombi lub pick-upa. Wiadomo na pewno, że nie ma możliwości, by Mini miało większy bagażnik, do czego konieczne było by zwiększenie zwisu tylnego - zbyt duża ingerencja w styl auta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
Mitsubishi obniża ceny nawet o 41 tys. zł
W polskich salonach marki Mitsubishi ruszyła wyprzedaż aut z rocznika 2018. Zniżki sięgają nawet 41 tys. złotych.