1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Koreański producent mocno rozszerza swoją paletę modeli. Za kilkanaście dni w Genewie będziemy mogli zobaczyć kolejny projekt. Tym razem jest to SUV o nazwie XAVL, nawiązujący wyglądem do kontrowersyjnego Korando.

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie
Ssangyong zaprezentował pierwsze grafiki ukazujące nowy model o nazwie XAVL (eXciting Authentic Vehicle Long). Pod enigmatyczną nazwą skrywa się SUV, którego kształty nawiązują do drugiej generacji modelu Korando produkowanego w latach 1996-2006. Nowy projekt jest rozwinięciem studium koncepcyjnego XAV prezentowanego jesienią 2015 roku we Frankfurcie.

W przypadku XAVL możemy mówić o krzyżówce SUV-a i pojazdu klasy MPV - auto pomieści siedmioro pasażerów. W minimalistycznie zaprojektowanym wnętrzu głównym centrum dowodzenia jest konsola środkowa oraz wielki, dotykowy ekran. Również deska rozdzielcza jest w całości cyfrowa.  Odpowiedni klimat we wnętrzu zapewni niebieskie oświetlenie realizowane przez diody LED.

Pod maską nowego modelu pojawią się konwencjonalne silniki benzynowe i wysokoprężne. W przypadku tych drugich pojawi się zupełnie nowa konstrukcja "czystego" diesla. Producent z Korei Południowej nie wspomina nic na temat napędu elektrycznego lub hybrydowego.

Przy okazji premiery w Genewie szef Ssangyonga zapowiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat firma opracuje zupełnie nową platformę, która będzie używana w przyszłych modelach z segmentów SUV-D oraz D-MPV.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

SsangYong Korando
SsangYong Korando
Cena podstawowa już od: 89 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

Aktualności 2016-08-12

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego luksusowego SUV-a

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego...

Premiery 2016-09-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!