mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Volkswagen e-Up! Znamy cenę

Nowy Volkswagen e-Up! Znamy cenę

Volkswagen rozpoczyna zbieranie zamówień na nową wersję Volkswagena e-Up! Model ma między innymi większą baterię i zasięg.

Nowy Volkswagen e-Up! Znamy cenę

Można już zamawiać nowego elektrycznego Volkswagena e-Up!, którego światowy debiut miał miejsce zaledwie trzy tygodnie temu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie.

Cena samochodu wynosi 96 290 zł, czyli jest o aż 20 900 zł niższa od ceny tego miejskiego elektrycznego Volkswagena, gdy debiutował na rynku w 2016 roku.

Volkswagen e-Up! oferuje bardzo wiele możliwości indywidualizacji wyglądu – do wyboru jest siedem kolorów nadwozia, dwa kolory dachu (czarny lub biały), trzy rodzaje obręczy kół w rozmiarze od 14 do 16 cali, elementy wykończenia tablicy rozdzielczej w dwóch kolorach i dwa wzory tapicerki siedzeń.

Dzięki elektrycznemu silnikowi o mocy 61 kW (83 KM) nowy Volkswagen e-Up! przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12,3 s i można nim podróżować z prędkością maksymalną wynoszącą 130 km/h. Elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna jest wystarczająca do komfortowego użytkowania elektrycznego modelu e-Up! podczas dojazdów do miasta również autostradą i zapewnia zasięg na jednym ładowaniu akumulatora do 260 km (według normy WLTP).

Nowy akumulator o blisko dwukrotnie większej pojemności niż stosowany wcześniej, wynoszącej 32,3 kWh, można ładować na trzy sposoby:

  • ze zwykłej sieci energetycznej i gniazdka w domu (wówczas czas ładowania akumulatora od 0 do 100 procent pojemności wynosi 16 godzin),
  • przy pomocy wallboxa (czas ładowania skraca się do 5,5 godziny)
  • oraz za pośrednictwem szybkiej ładowarki (wtedy czas ładowania akumulatora od 0 do 80 procent pojemności wynosi mniej niż godzinę).

Dzięki seryjnej aplikacji We Connect, przy pomocy smartfona kierowca może kontrolować nie tylko informacje na temat przebiegu każdej trasy (prędkość, zużycie i odzysk energii) czy sprawdzić położenie samochodu, ale również zaprogramować godzinę rozpoczęcia i końca ładowania akumulatora oraz czas uruchomienia klimatyzacji, aby schłodzić wnętrze pojazdu przed rozpoczęciem podróży.

Obniżona cena nowego modelu wynika z faktu, że e-Up! będzie produkowany w dużej liczbie egzemplarzy. Volkswagen będzie sprzedawał od teraz znacznie więcej samochodów elektrycznych. Działa tu więc efekt skali.

W wypadku czterodrzwiowego modelu e-Up! liczba produkowanych aut – według prognoz – również ma być znacznie większa niż w wypadku poprzednika.

Przypomnijmy też, że planowane jest wprowadzenie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych, które mają wejść w życie od nowego roku. Według obecnych projektów, dopłatami objęte zostaną auta wycenione poniżej 125 tys. złotych, a wysokość dofinansowania wyniesie 30 proc. wartości samochodu, nie więcej niż 37,5 tys. złotych.

Z dopłatą nowy Volkswagen e-Up! byłby zatem wart niespełna 67,5 tys. złotych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen up!
Volkswagen up!
Cena podstawowa już od: 39 590 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen T2 Elektro. Pionier elektromobilności

Volkswagen T2 Elektro. Pionier...

Aktualności 2019-11-08

Volkswagen ID.3 - w Zwickau ruszyła produkcja

Volkswagen ID.3 - w Zwickau ruszyła produkcja

Aktualności 2019-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Elektryczny VW ID.3 komunikuje się światłami
Innowacyjne światła nie tylko wspomagają obsługę auta, ale też sprawiają, że komunikacja z ID.3 jest bardziej osobista i emocjonalna.