mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy Volkswagen e-Up! Znamy cenę

Nowy Volkswagen e-Up! Znamy cenę

Volkswagen rozpoczyna zbieranie zamówień na nową wersję Volkswagena e-Up! Model ma między innymi większą baterię i zasięg.

Nowy Volkswagen e-Up! Znamy cenę

Można już zamawiać nowego elektrycznego Volkswagena e-Up!, którego światowy debiut miał miejsce zaledwie trzy tygodnie temu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie.

Cena samochodu wynosi 96 290 zł, czyli jest o aż 20 900 zł niższa od ceny tego miejskiego elektrycznego Volkswagena, gdy debiutował na rynku w 2016 roku.

Volkswagen e-Up! oferuje bardzo wiele możliwości indywidualizacji wyglądu – do wyboru jest siedem kolorów nadwozia, dwa kolory dachu (czarny lub biały), trzy rodzaje obręczy kół w rozmiarze od 14 do 16 cali, elementy wykończenia tablicy rozdzielczej w dwóch kolorach i dwa wzory tapicerki siedzeń.

Dzięki elektrycznemu silnikowi o mocy 61 kW (83 KM) nowy Volkswagen e-Up! przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12,3 s i można nim podróżować z prędkością maksymalną wynoszącą 130 km/h. Elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna jest wystarczająca do komfortowego użytkowania elektrycznego modelu e-Up! podczas dojazdów do miasta również autostradą i zapewnia zasięg na jednym ładowaniu akumulatora do 260 km (według normy WLTP).

Nowy akumulator o blisko dwukrotnie większej pojemności niż stosowany wcześniej, wynoszącej 32,3 kWh, można ładować na trzy sposoby:

  • ze zwykłej sieci energetycznej i gniazdka w domu (wówczas czas ładowania akumulatora od 0 do 100 procent pojemności wynosi 16 godzin),
  • przy pomocy wallboxa (czas ładowania skraca się do 5,5 godziny)
  • oraz za pośrednictwem szybkiej ładowarki (wtedy czas ładowania akumulatora od 0 do 80 procent pojemności wynosi mniej niż godzinę).

Dzięki seryjnej aplikacji We Connect, przy pomocy smartfona kierowca może kontrolować nie tylko informacje na temat przebiegu każdej trasy (prędkość, zużycie i odzysk energii) czy sprawdzić położenie samochodu, ale również zaprogramować godzinę rozpoczęcia i końca ładowania akumulatora oraz czas uruchomienia klimatyzacji, aby schłodzić wnętrze pojazdu przed rozpoczęciem podróży.

Obniżona cena nowego modelu wynika z faktu, że e-Up! będzie produkowany w dużej liczbie egzemplarzy. Volkswagen będzie sprzedawał od teraz znacznie więcej samochodów elektrycznych. Działa tu więc efekt skali.

W wypadku czterodrzwiowego modelu e-Up! liczba produkowanych aut – według prognoz – również ma być znacznie większa niż w wypadku poprzednika.

Przypomnijmy też, że planowane jest wprowadzenie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych, które mają wejść w życie od nowego roku. Według obecnych projektów, dopłatami objęte zostaną auta wycenione poniżej 125 tys. złotych, a wysokość dofinansowania wyniesie 30 proc. wartości samochodu, nie więcej niż 37,5 tys. złotych.

Z dopłatą nowy Volkswagen e-Up! byłby zatem wart niespełna 67,5 tys. złotych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen up!
Volkswagen up!
Cena podstawowa już od: 39 590 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Hybrydowe Toyoty tańsze po obniżce akcyzy

Hybrydowe Toyoty tańsze po obniżce akcyzy

Aktualności 2020-01-10

Volkswagen T-Cross debiutuje z silnikiem 1.5 TSI

Volkswagen T-Cross debiutuje z silnikiem 1.5...

Aktualności 2020-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Citroën ? najważniejsze wydarzenia w historii marki
Citroën ? najważniejsze wydarzenia w historii marki
Citroën w 2019 roku świętował 100-lecie istnienia, a to idealna chwila, aby przypomnieć najważniejsze wydarzenia z historii tej marki.

Rajd DAKAR 2020 Rajd DAKAR 2020